חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > מ"י (ירושלים) 50841-05-11 - מדינת ישראל נ' חביב איפרגן, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
מ"י (ירושלים) 50841-05-11 - מדינת ישראל נ' חביב איפרגן

מ"י (ירושלים) 50841-05-11


מדינת ישראל

נ ג ד

חביב איפרגן

נוכחים:

נציג המבקשת רס"מ גדליה לובין

המשיב וב"כ עו"ד תמיר סננס

 

בית משפט השלום בירושלים

[29.05.2011]

 

בפני רם וינוגרד כבוד השופט

 

החלטה

 

 

1. הבקשה מייחסת למשיב ביצוע עבירה של נשיאת נשק שלא כדין. בעניינו של המשיב הוגשה הצהרת תובע, ומכאן שלשיטת המבקשת יש מקום למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים נגדו. אין מחלוקת כי קיימות ראיות לכאורה לביצוע העבירה, ואין גם מחלוקת כי העבירה מקימה עילת מעצר סטטוטורית מכוח הוראת סעיף 21(1)(ג)(2) לחוק המעצרים. עם זאת, אין פירושו של דבר שלא ניתן במקרים מתאימים להורות על שחרור לחלופת מעצר כבר בשלב זה של הדיון.

2. המשיב מסר גרסאות שונות בנוגע להימצאותו של הנשק ברשותו. בהודעה הראשונה טען שהנשק נמצא בידיו לצורך הגנה עצמית ומשמש בתור אמצעי הרתעה בפני תוקפים שונים. הוא טען שהוא מסתובב עם הנשק במצב דרוך עשר שנים ו"אני יודע שאם לוחצים על ההדק לא קורה שום דבר". לטענתו ניסה לעשות כן פעמים מספר והנשק לא ירה. בהודעה השניה טען שהחזיק בנשק בשל דיכאון ממנו סבל וחשב ליטול את נפשו בכפו. אמירה זו מכרסמת בטענה לפיה הנשק אינו מסוגל לירות, שאם כך היו פני הדברים לא ניתן היה לבצע התאבדות באמצעות הנשק. מכל מקום, אין מחלוקת שבשלב זה לא נבדקה הטענה אם הנשק מסוגל לפעול כנשק, אף שנראה שאין מחלוקת שמדובר באקדח ישן למדי.

3. בשלבים מוקדמים יותר של הדיון בעניינו של המשיב הוחשד המשיב בביצוע עבירות נוספות. מאחר ולא עלה בידי המבקשת למצוא בסיס ראייתי לכל עבירה נוספת, כולל את הבקשה שבפני אך ורק את הבקשה של נשיאת נשק. נציג המבקשת טען כי גרסאותיו השונות של המשיב מעידות על כך שבליבו התרקמה מזימה לבצע פשע כלשהו, אלא שבשלב זה לא מדובר אלא בהתרשמות כללית.

4. אין מחלוקת כי עבירות נשק מעידות על מסוכנות הנחשד בהן. על אף זאת יש לבחון באיזה מקום במדרג מצויה עבירת הנשק, כפי שהבהיר בית המשפט העליון ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח