חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > מ"ת (אשקלון) 35383-02-17 - מדינת ישראל נ' ריאד בחיץ , החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
מ"ת (אשקלון) 35383-02-17 - מדינת ישראל נ' ריאד בחיץ

מ"ת (אשקלון) 35383-02-17

תיק חיצוני: 331651/2012

מדינת ישראל

בשם המשיב - עו"ד ראוף נג'אר

נ ג ד

ריאד בחיץ (עציר)

בשם המדינה - ב"כ עו"ד מתביעות לכיש

בית משפט השלום באשקלון

[23.02.2017]

כבוד השופטת ענת חולתא

החלטה

 

1. נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ארבע עבירות לפי חוק הכניסה לישראל: כניסה מיום 12.2.17, כניסה מיום 22.2.15, כניסה מיום 15.1.15 וכניסה מיום 2.8.12. בנוסף, מיוחסות לנאשם באישום הראשון גם עבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ושימוש במסמך מזויף בכך שהציג בפני השוטר מסמך מזויף הנחזה להיות פרוטוקול של בית המשפט המחוזי בירושלים האוסר על גירושו מן הארץ.

2. המדינה עותרת למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו המבוססת על החשש כי יתחמק מהליכי שפיטה. כן נטען למסוכנות הנאשם אשר נכנס לישראל בלא שעבר קודם תחת עינם הבוחנת של הרשויות.

3. אומר כבר כעת, כפי שנקבע כבר בהחלטות קודמות רבות, כי בהתאם להלכה הפסוקה אין קמה עילת מעצר של מסוכנות בעניינו של מי שנכנס לישראל לצרכי פרנסה בלבד.

4. בדיון שהתקיים בפניי ביום 20.2.17 טען ב"כ הנאשם לכרסום בראיות בכל הנוגע לאישום הראשון. נטען, כי הנאשם האמין כי המסמך בו הוא אוחז מהווה היתר שהיה כדין. נטען, כי גרסתו העקבית של הנאשם בחקירתו היתה, כי הוא שילם כסף לאדם שתיווך בינו ובין עורך דין תמורת המסמך שנמסר לו כי הוא מהווה היתר חוקי, המתחדש מעת לעת. ב"כ הנאשם מפנה להודעת הנאשם במשטרה שם מסר מיוזמתו כי על סמך מסמך זה הוא שוהה בישראל מזה ארבעה חודשים.

עוד נטען, כי גם על יסוד ההנחה שהוצגה לו בחקירה, כי "עצם את עיניו" ביחס לחוקיות המסמך, הרי שלא ניתן לייחס לו עבירה של הכשלת שוטר שהיא עבירת כוונה. לשאלת בית המשפט השיב ב"כ הנאשם, כי הנאשם אינו מכיר את הדין הישראלי ולא ידע כי תוכנו של המסמך מתייחס לאיסור גירוש בהקשר של מאויימות.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח