חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > מ"ת (באר-שבע) 39-08-20 - מדינת ישראל נ' פראס אל עבייאת , החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
מ"ת (באר-שבע) 39-08-20 - מדינת ישראל נ' פראס אל עבייאת

מ"ת (באר-שבע) 39-08-20

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד דנה נעים

נ ג ד

פראס אל עבייאת (עציר)

ע"י ב"כ עו"ד שירה ניר

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בבאר-שבע

[05.08.2020]

כב' השופט הבכיר, אלון אופיר

החלטה

 

בפני בקשה של המדינה להורות על מעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו זאת לאחר שהוגש כנגדו כתב אישום בו מיוחסות לו עבירות של נהיגה בזמן פסילה ונהיגה כאשר רישיון הנהיגה שלו פקוע משנת 2009.

הצדדים חלוקים בשאלת קיומן של ראיות לכאורה כנגד המשיב.

בעוד ב"כ המשיב טוענת כי אין ראיות ישירות הקושרות את המשיב לנהיגה ברכב במהלך האירוע, ולכל היותר יש ראייה לפיה ישב במושב הנהג כאשר הרכב היה מונע, טוענת ב"כ המדינה כי לפי עדויות שוטרים במקום, נצפה המשיב כאשר הוא נוהג רכב.

בעוד ב"כ המשיב טוענת כי אין ראייה המראה כי המשיב היה מודע לפסילה בת 10 חודשים אשר הוטלה עליו בהעדרו, טוענת ב"כ המדינה כי נציג של רשות הדואר פגש את המשיב, וזה סרב לקבל מידיו את העתק גזר הדין. בכך, לשיטת המדינה קיימת ביחס למשיב חזקת ידיעה ביחס לגזר הדין שניתן.

חומר הראיות כולו ובכלל זה דיסק מצלמות גוף הועבר לעיוני, ולאחר קריאת עומק של התיק וצפייה בסרטונים שתיעדו השוטרים, להלן החלטתי:

חומר הראיות מבסס ישיבה של המשיב בכיסא נהג של רכב כאשר הרכב מונע.

בהתאם להלכה של בית המשפט העליון ברע"פ 5166/14 יבגני קרופצקי נגד מדינת ישראל (הרכב כב' השופטים דנציגר,עמית ושהם) התנהגות זו של המשיב מהווה נהיגה לכל דבר ועניין.

ב"כ המשיב עצמה בטיעוניה מסכימה כי המשיב ישב בכיסא הנהג של רכב כאשר זה היה מונע לצורך הפעלת המזגן ובכך מתייתר הדיון המעמיק בשאלה מה תיעדו השוטרים במצלמות הגוף, והאם קים פער מהותי בין מזכרי שלושת השוטרים בפרשה זו.

בשולי קביעתי לפיה יש ראיות לכאורה כי המשיב נהג ברכב מכח ישבתו במושב הנהג כאשר זה מונע, אציין כי קריאת כל חומר הראיות משאירה ספק רב בעיני באשר לראיות המבססות נהיגה מעבר לעצם הישיבה ברכב כמתואר לעיל.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח