חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > מ"ת (באר-שבע) 61622-10-20 - מדינת ישראל נ' זיאד עזאזמה ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
מ"ת (באר-שבע) 61622-10-20 - מדינת ישראל נ' זיאד עזאזמה ואח'

מ"ת (באר-שבע) 61622-10-20

מדינת ישראל

נ ג ד

1. זיאד עזאזמה (עציר)

2. עלי אלוג (עציר)

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע

[12.01.2021]

לפני אהרון משניות כבוד השופט

ב"כ - עו"ד סאלי אביטל המבקשת

ב"כ - עו"ד אייל אביטל משיב 1

ב"כ - עו"ד אורי בן נתן משיב 2

החלטה

 

א. הבקשה ותמצית טיעוני הצדדים

נגד המשיבים הוגש כתב אישום שמייחס להם עבירות של ייבוא סם מסוכן והסתייעות ברכב לביצוע פשע, והמבקשת עותרת למעצרם של המשיבים עד תום ההליכים.

לפי הנטען בכתב האישום, המשיבים ואחרים, כולל תושבי מצרים שזהותם אינה ידועה במדויק, סיכמו לייבא מצרים לישראל סם מסוכן מסוג חשיש וקנבוס בכמות מסחרית. במסגרת ההסכם, ביום 22.9.20 בסמוך לשעה 19:50, הגיעו המצרים לקו דיווח 236, בגדר הגבול של ישאל - מצרים, כשהם מצוידים בסולם שאותו הניחו על הגדר. במקביל, הגיע משיב 1 יחד עם אחר ברכב מסוג לנד קרוזר לאותה נקודה, כאשר משיב 2 נמצא בקרבת מקום, ושני המשיבים מדברים ביניהם באמצעות טלפונים ניידים.

עם הגעת משיב 1 והאחר לגדר, המצרים טיפסו על הסולם והשליכו מעבר לגדר לתוך שטח ישראל 10 תיקים שמכילים סם מסוכן, ולאחר מכן המשיב 1 והאחר העמיסו את התיקים על הרכב שבו הגיעו, והחלו להימלט מן המקום. תוך כדי מנוסה, נתקע המשיב 1 עם הרכב בתעלה בשטח הררי בסמוך לגבול, ובעצתו הטלפונית של משיב 2, הוריד משיב 1 את הסמים מהרכב והחביאם בקרבת מקום, וברח מהמקום.

כוחות הביטחון שהגיעו לקו דיווח 236, החלו להתחקות אחר סימני הנסיעה של הרכב של משיב 1, וכעבור שעות אחדות מצאו את עשרת תיקי הסמים, שתשעה מתוכם הכילו סם מסוג חשיש במשקל כולל של 215.838 ק"ג, והתיק הנוסף הכיל סם מסוג קנבוס במשקל 11.26 ק"ג, ובסך הכול ייבאו המשיבים לישראל סמים מסוכנים במשקל כולל של 227.098 ק"ג, תוך שהם מסתייעים ברכב לביצוע הפשע.

המבקשת טוענת כי יש ראיות לכאורה נגד שני המשיבים, אשר כוללות תיעוד הברחה ודו"ח צפייה, עדות הגשש שהוביל למציאת הסמים, האזנות סתר, שרשרת הסם וכן חוו"ד מעבדה, ולכן היא עותרת למעצרם של המשיבים עד תום ההליכים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח