חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > מ"ת (ראשון-לציון) 51467-03-21 - מדינת ישראל נ' פלוני, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
מ"ת (ראשון-לציון) 51467-03-21 - מדינת ישראל נ' פלוני

מ"ת (ראשון-לציון) 51467-03-21

מדינת ישראל

נ ג ד

פלוני

בית משפט השלום בראשון-לציון

[06.05.2021]

בפני טל ענר כבוד השופט

החלטה

 

1. לפני בקשה למעצר עד תום ההליכים (החלטה זו עניינה בשאלת קיומן של ראיות לכאורה).

2. כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של תקיפת בת זוג. לפי הנטען תקף המשיב את אשתו מזה 30 שנה (להלן: המתלוננת) ביום 17.3.2021 בכף שדחף אותה, סטר בלחיה ובכך פגע בראשה ועיניה.

3. בשלב מעצר הימים שוחרר המשיב בתנאים שכללו מעצר בית. ביום 24.3.21, עם הגשת כתב האישום בוטל מעצר הבית והוחלט כי המשיב ישוחרר בתנאי הרחקה מגן-יבנה ויימצא תחת פיקוח אנושי בכל שעות היממה. הדיון נדחה לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית בעניינו ודיון בראיות לכאורה. ביום 22.4.21 נדחה הדיון פעם נוספת לאחר שלא הוגשה חוות הדעת הפסיכיאטרית.

4. היום (6.5.21) התקיים דיון המשך. התקבלה חוות דעת פסיכיאטרית לפיה המשיב כשיר לעמוד לדין ואחראי למעשיו, ונשמעו טענות הצדדים בסוגיית הראיות לכאורה.

5. המשיב טען לכרסום משמעותי בראיות. טענה מרכזית של הסניגור היא כי המשיב לא נחקר בהתאם להוראות חוק הליכי חקירה והעדה (התאמה לאנשים עם מוגבלות שכלית או נפשית), תשס"ו-2005 (להלן: החוק). לפי הטענה, צריך היה המשיב בשל מוגבלותו הנפשית להיחקר על ידי חוקר מיוחד, ולא קוימו לגבי הוראות החוק בין השאר אלה הנוגעות לליווי חשוד בעל מוגבלות (סעיף 8(א) לחוק), ולתיעוד החקירה (סעיף 10 לחוק). לכן, לשיטת הסניגור, הודעת המשיב בחקירתו, שכוללת גם הודאה חלקית, דינה להיפסל או שמשקלה הראייתי מועט. הסניגור מוסיף וטוען כי המתלוננת חזרה בה מן התלונה וכן שנפלו אי דיוקים בדוחות הפעולה בתיאור האירוע ובקבלת התלונה, אותה יזם בנם של בני הזוג לאחר שהמתלוננת התקשרה אליו בוכיה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח