חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ס"ע (חיפה) 68739-11-17 - חאפז מטר נ' סיני טכנולוגיות זיווד בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ס"ע (חיפה) 68739-11-17 - חאפז מטר נ' סיני טכנולוגיות זיווד בע"מ

ס"ע (חיפה) 68739-11-17

חאפז מטר

ע"י ב"כ - עו"ד עבאס סאמר

נ ג ד

סיני טכנולוגיות זיווד בע"מ

ע"י ב"כ - עו"ד אלון סבג

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

[21.11.2018]

לפני מירי שי : כב' הרשמת

החלטה

 

לפני בקשת התובע לתיקון כתב התביעה

1. בבקשה נטען שמכתב התביעה המקורי נשמט רכיב תביעה שעניינו תשלום דמי מחלה. לפי הטענה, התובע הוחתם על מסמך לא חוקי בנוגע לימי מחלה, ועקב טעות טכנית לא אוזכרה עובדה זו בכתב התביעה. כמו כן התבקש תיקון הסכום הנתבע ברכיב דמי הבראה בשל טעות סופר שנפלה בכתב התביעה וצומצם הסכום הנתבע בגין הפרשות לתגמולים.

2. הנתבעת בתגובתה טוענת שהתובע לא נתן טעם להגשת כתב תביעה מתוקן, ואין בבקשה הסבר מוצדק להגשת כתב תביעה מתוקן קרוב לשנה ממועד פתיחת ההליך המשפטי, שעה שהתובע יכול היה לכלול את כל הסעדים ועילות התביעה בכתב התביעה המקורי. נטען עוד שמטרת הבקשה לבצע "מקצה שיפורים" כדי לכלול בתביעה רכיב דמי מחלה, אולם מדובר בהרחבת חזית אסורה.

3. דרך המלך היא שלכל צד להליך משפטי הזכות, בכל עת ובכל שלב, לעתור לתיקון כתב טענות שהגיש. זאת כיון שהמטרה העיקרית בתיקון כתבי טענות היא להעמיד את כלל השאלות האמיתיות השנויות במחלוקת בין הצדדים לבירור המשפטי. לכן ערכאת המשפט תיעתר לבקשה לתיקון כתב טענות, בכל שלב, אלא אם עלול להיגרם לצד האחר נזק שאינו ניתן לתיקון בפיצוי כספי.

על כן, בבואו לדון בבקשה לתיקון כתב טענות, שומה על בית הדין להשוות לנגד עיניו כי מטרת ההליך המשפטי לרדת לחקר האמת, ומכאן שאינטרס גילוי האמת ומיצוי הבירור המשפטי עד תום גובר על אינטרסים לגיטימיים של בעל הדין שכנגד, ובלבד שלא מדובר בנזק שאינו ניתן לתיקון בפסיקת הוצאות.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח