חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ס"ע (תל-אביב-יפו) 49657-07-10 - משולם ציונה ואח' נ' הסתדרות העובדים הכללית בע"מ ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ס"ע (תל-אביב-יפו) 49657-07-10 - משולם ציונה ואח' נ' הסתדרות העובדים הכללית בע"מ ואח'

ס"ע (תל-אביב-יפו) 49657-07-10

ס"ע (תל-אביב-יפו) 3085-10-11

ס"ע (תל-אביב-יפו) 3066-10-11

משולם ציונה ואח'

נ ג ד

1. הסתדרות העובדים הכללית בע"מ

2. הסתדרות העובדים הכללית החדשה מרחב תל אביב יפו

בית דין אזורי לעבודה בתל-אביב-יפו

[05.06.2013]

כב' השופטת אופירה דגן-טוכמכר

החלטה בבקשת המדינה לביטול זימון עדים

 

1. בפני בקשה מטעם המדינה, לביטול זימונם לעדות של הגב' אתי כהנא, מנהלת מחלקת עררים בפרקליטות המדינה, מר מיכאל אטלן, יועמ"ש משרד התמ"ת וגב' תמר פינקוס התובעת הראשית במשרד התמ"ת. שלושתם עובדי מדינה שזומנו לעדות בתיק דנן על פי החלטת חברתי כב' הרשמת ע. ריכטמן (ראה החלטה מיום 9/9/12 שניתנה במעמד צד אחד).

2. בתיק דנן קיימת מחלוקת בין הצדדים בשאלה - האם עמדה לתובעות זכות לשוב לעבודה במשרה מלאה אצל הנתבעות, והאם הן זכאיות לפיצוי מהנתבעות.

3. התובעות מבקשות לבסס את תביעתן על הסכם שנכרת בין הנתבעות לבין המדינה, במסגרתו בוטל כתב אישום שהוגש נגד הנתבעות בגין אפליתן בעבודה של התובעות (ושל עובדות אחרות) על רקע פגיעה בהיקף משרתן [להלן: "הסכם ההמרה"]. אין חולק, כי במסגרת הסכם ההמרה הנתבעות נטלו על עצמן התחייבויות שונות, ואולם המחלוקת שבין הצדדים נוגעת להיקף ההתחיבות שנתלו על עצמן הנתבעות, וכן לשאלה, האם ההסכם שבין המדינה לבין הנתבעות נועד להקנות זכות כלשהי לתובעות.

4. לטענת התובעות, על פי ההסכם שבין הנתבעות לבין המדינה עמדה לתובעות זכות לשוב לעבודה במשרה מלאה אצל הנתבעות, וכן זכות לפיצוי כספי בגין הנזקים שנגרמו להן כתוצאה מאי החזרתן לעבודה. בדיון שהתקיים בפני ביום 27/2/13 הודיעה ב"כ התובעות כדלקמן:

"לדעתנו המדינה התכוונה שהעבירה תפסק ושכל העובדות יוחזרו לעבודה ויושב להן שכרן שקוצץ במחצית במשך שנים, כולל הנלווים וכן פיצוי שיהיה ראוי לנוכח נסיבות המקרה. ושהמדינה תעיד למה היא התכוונה האם לכך התכוונה להחזרת העובדות למשרתן או להשאיר אותן מקוצצות משרה ?האם המדינה התכוונה שאותן עובדות התובעות שפוטרו תנאי פרישתן יהיו לפי המשרה המקוצצת כי זה מה שקרה, גם לא החזירו אותן למשרתן כפי שמתבקש מההסכם, ואלו שפטרו אותן כלל לא קבלו משרה נוספת לכבוד פיטוריהם, כמקובל, לא קיבלו שום פיצויים והפיצויים וכל תנאי הפרישה שלהן חושבו על בסיס המשרה המקוצצת כאשר ברור שהיה צריך על פי ההסכם לבטל את העבירה, להפסיק אותה."

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח