חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ס"ק (חיפה) 5211-12-18 - הסתדרות העובדים הכללית החדשה - איגוד עובדי התחבורה נ' חברת שחר צח בע"מ, ה ח ל ט ה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ס"ק (חיפה) 5211-12-18 - הסתדרות העובדים הכללית החדשה - איגוד עובדי התחבורה נ' חברת שחר צח בע"מ

ס"ק (חיפה) 5211-12-18

הסתדרות העובדים הכללית החדשה - איגוד עובדי התחבורה

ע"י ב"כ - עו"ד אהוד שילוני ועו"ד אברהם מנקס

נ ג ד

חברת שחר צח בע"מ

ע"י ב"כ - עו"ד ווג'די אבו אלהיג'א ועו"ד חנא פיראס

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

[24.12.2018]

לפני

כב' השופט טל גולן

נציג ציבור (עובדים) גב' טובה אוגוסט

נציג ציבור (מעסיקים) מר רפאל להבי

ה ח ל ט ה

 

א. מבוא

1. לפנינו בקשת צד בסכסוך קיבוצי למתן סעדים זמניים. הצדדים בהליך הם מחד, הסתדרות העובדים הכללית החדשה - איגוד עובדי התחבורה (להלן: "המבקשת"), ומנגד חברת שחר צח בע"מ (להלן: "המשיבה"). המבקשת היא ארגון עובדים הפועל להתארגנות עובדים ולאכיפת הוראות ההסכם הקיבוצי הכללי בענף ההיסעים בו שפועלת המשיבה. המבקשת אף מייצגת את מר ניר גרינברג (להלן: "ניר"), שעבד במשיבה כנהג מיניבוס ומוביל ההתארגנות במשיבה, כך לטענתה של המבקשת. המשיבה היא חברת היסעים אשר עיקר פעילותה באזור צפון הארץ.

2. בבקשה שלפנינו מתבקש בית הדין ליתן סעדים זמניים, ובכלל זה להורות למשיבה לבטל את פיטוריו של ניר ולהשיבו לעבודה סדירה באותם תנאים שהיו ערב הפיטורים. כמו כן, מתבקש בית הדין ליתן צו המונע מן המשיבה לפעול בכל דרך שהיא, בין באיומים, בין בשכנוע או לחץ כלפי כל עובד מעובדי המשיבה, בעניין התאגדותם. סלע המחלוקת בין הצדדים מתמקד בשאלה האם החלטת הפיטורים של ניר נסובה על רקע היותו מוביל של התארגנות העובדים במשיבה, או שמא המשיבה אכן לא ידעה בדבר פעילותו לארגון העובדים ופיטרה אותו משיקולים של ייעול כלכלי בלבד, לפי טענתה בעניין זה.

3. ביום 10.12.2018 נערך דיון בבקשה לסעד זמני, ובמסגרתו נחקרו עדים מטעם המבקשת: הגב' ענבל סופרו - ממונה חטיבה ארצית באיגוד עובדי התחבורה במבקשת (להלן: "ענבל"), וכן ניר עצמו. בא-כוח המבקשת ויתר על חקירתו של העד מטעם המשיבה, מר צחי הוברמן - מנכ"ל המשיבה (להלן: "צחי"). בתום הדיון הוחלט כי הצדדים יגישו סיכומים בכתב, ואלה הוגשו מטעם המבקשת ביום 13.12.2018, ומטעם המשיבה ביום 20.12.2018. לאחר מכן הגישה המבקשת סיכומי תגובה, והתיק הועבר לכתיבת החלטה.

ב. התשתית העובדתית

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח