חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ס"ק (תל-אביב-יפו) 36132-05-21 - הסתדרות העובדים הכללית החדשה ע"י נ' המשרד לביטחון פנים - נציבות כבאות והצלה, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ס"ק (תל-אביב-יפו) 36132-05-21 - הסתדרות העובדים הכללית החדשה ע"י נ' המשרד לביטחון פנים - נציבות כבאות והצלה

ס"ק (תל-אביב-יפו) 36132-05-21

העובדים הסתדרות הכללית החדשה ע"י

עו"ד ב"כ יעל שילוני

2. ארגון הכבאים המקצועיים בישראל ע"י

עו"ד ב"כ סיגל פעיל ו יפעת תבור

נ ג ד

המשרד לביטחון פנים - נציבות כבאות והצלה

בית הדין האזורי לעבודה תל-אביב-יפו

[19.05.2021]

כב' השופטת כרמית פלד

ע"י ב"כ עו"ד טל זרקו, פרקליטות מחוז ת"א

החלטה

 

 

מבוא

1. עסקינן בסכסוך קיבוצי אשר נסוב על החלטת המשיבה מיום 18.5.21 להשעות לתקופה של 14 ימים את רשף שבתאי פרץ, קצין מבצעי המשמש כסגן מפקד משמרת בתחנת כיבוי איזורית בעיר טבריה וכן משמש כגזבר איגוד הכבאים, מזכיר הארגון ורכז מחוז צפון מטעם הארגון (להלן בהתאמה - פרץ, תחנת טבריה והחלטת ההשעיה).

2. לטענת המשיבה (כעולה מהחלטת ההשעיה, נספח 10 לתצהיר פרץ) ביום 15.5.21 הגיע פרץ לתחנת טבריה ולכאורה אמר ללוחמי האש שבמשמרת מבצעית בתחנה לסרב לפקודה שהיא חלק מההוראות המבצעיות, לבצע כוננות מבצעית רציפה (בתורנות) בשעות הלילה. מוסיפה המשיבה וטוענת בהחלטת ההשעיה כי התנהלות פרץ פגעה כביכול בכוננות המבצעית בתחנת הכיבוי טבריה, על הסיכון הכרוך בכך ובאופן שיש בו לשיטתה משום הפרת משמעת חמורה, מקל וחומר בימים אלו, נוכח המצב הביטחוני הנוכחי שעה שמערך הכבאות נמצא במצב חירום בדרגה גבוהה.

3. בבקשה נטען מנגד כי אין ממש בנימוקי המשיבה המפורטים בהחלטת ההשעיה. לטענת המבקשים פרץ לא נתן ללוחמי האש כל הנחיה כנטען, אלא רק הגיע לתחנת טבריה על מנת לחזק את ידי הכבאים, העושים לילות כימים בתקופה לא פשוטה בה אנו מצויים. ביחס להנחיה שלא להיעתר לבקשות כי הכבאים יוצבו כשומרים/מוקדנים/מזניקים נטען כי מדובר בהנחיה ישנה שרירה וקיימת של יו"ר ההסתדרות, אשר הכבאים כיבדו בעבר וימשיכו לכבד - הנחיה כתובה שניתנה במסגרת סכסוך עבודה מוכרז כדין, אשר לא נתקפה על ידי המדינה בערכאות והיא בבחינת סטטוס קוו. מוסיפים המבקשים וטוענים כי המשיבה ערה להנחיית יו"ר ההסתדרות בהקשר זה, כי חדלה מלזמן עובדים להליכי משמעת בהקשר זה וכי אין לפרץ נגיעה לענין זה וממילא לא הפר כל "פקודה" שלא ברור טיבה.

4. עוד טוענים המבקשים כי פרץ זומן לשימוע לפני השעיה - שימוע שבסופו של דבר לא התקיים שכן המשיבה מיאנה לדחותו - בשל היותו יו"ר ועד העובדים בתחנת טבריה וחבר ארגון הכבאים ומתוך ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח