חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > סע"ש (חיפה) 21705-01-21 - ח'אלד סארה נ' יצחק שטרן ושות' בע"מ ע"י ב"כ: עו"ד אודליה קדמי 2. נור סטאר השקעות בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (חיפה) 21705-01-21 - ח'אלד סארה נ' יצחק שטרן ושות' בע"מ ע"י ב"כ: עו"ד אודליה קדמי 2. נור סטאר השקעות בע"מ ואח'

סע"ש (חיפה) 21705-01-21

ח'אלד סארה

ע"י ב"כ - עו"ד חאלד אבו עקל

נ ג ד

1. יצחק שטרן ושות' ע"י ב"כ: עו"ד אודליה קדמי 2. נור סטאר השקעות בע"מ

בית הדין האזורי לעבודה חיפה

[02.05.2021]

לפני מירי שי : כב' הרשמת

החלטה

 

1. עניינה של החלטה זו בקשת הנתבעת 1 (להלן: המבקשת) לחייב את התובע (להלן: המשיב) בהפקדת ערובה לפי תקנה 116א לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב-1991 (להלן: התקנה).

2. לטענת המבקשת, המשיב הינו תושב השטחים ודי בעובדה זו כדי להורות לו להפקיד ערובה בהתאם לדרישות התקנה. המבקשת מוסיפה וטוענת, כי המשיב לא הציג ראשית ראיה לקיומם של יחסי עבודה בינו ובינה; אין בעובדה שהמבקשת מופיעה על תדפיסי המת"ש או על רישיון הכניסה לישראל כדי לבסס יחסי עבודה ואינה מהווה ראשית ראיה לקיומם. עוד נטען, כי תדפיסי המת"ש שצירף המשיב מעידים דווקא שקיבל שכר הולם ובוצעו עבורו הפקדות מלאות עבור זכויות סוציאליות.

3. לטענת המשיב, עבד באתרי העבודה של המבקשת, קיבל שכר עבודה מהמבקשת, היא זו שהנפיקה עבורו היתרי עבודה ותלושי שכר, והיא שדיווחה עליו למת"ש. לפי הטענה, תלושי השכר מעידים על אי תשלום מלוא זכויותיו כדין.

4. לאחרונה ניתן פסק דינו של בית הדין הארצי לעבודה ב-ע"ע (ארצי) 2385-02-17 אחמד אבו מוחסן - קיבוץ בית הערבה (מיום 11.2.2021), אשר עסק באמות המידה והשיקולים המנחים לחיוב תובע בהפקדת ערובה מכוח התקנה (להלן: עניין אבו מוחסן). בית הדין הארצי קבע, כי התקנה שינתה הן את ברירת המחדל והן את חלוקת הנטלים בין התובע ובין הנתבע בנוגע לחיוב תובע שאינו תושב ישראל בהפקדת ערובה. נקודת המוצא לדיון בבקשה להפקדת ערובה השתנתה, ועל פיה יש לחייב תובע שחלה עליו התקנה בהפקדת ערובה, אלא אם התובע יראה כי מתקיים בו אחד הטעמים לפטור מהפקדת ערובה. עוד הובהר, כי התקנה אינה מאיינת את פסיקתו של בית הדין בעבר, שכן העקרונות שנקבעו בפסיקה מוסיפים להנחות את שיקול הדעת בעת יישום ההסדרים שנקבעו בתקנה, בהתאמה ובשינויים המתחייבים משינוי נקודת המוצא.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח