חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > סע"ש (חיפה) 28290-08-15 - דקסל בע"מ ואח' נ' שמעון שוקרון ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (חיפה) 28290-08-15 - דקסל בע"מ ואח' נ' שמעון שוקרון ואח'

סע"ש (חיפה) 28290-08-15

1. דקסל בע"מ

נ ג ד

1. שמעון שוקרון

ע"י ב"כ - עו"ד שלמה בכור ואח'

2. מבטחים מוסד לביטוח סוציאלי של העובדים בע"מ

ע"י ב"כ - עו"ד ענבל לוי ואח'

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

[05.08.2019]

לפני בועז גולדברג: כב' השופט

נציג ציבור (עובדים) מר שלמה ליב

נציג ציבור (מעסיקים) גב' לאה ינון

פסק דין

 

התובעת והנתבעת שכנגד (להלן ולשם הנוחות: "התובעת") חברת דקסל בע"מ, היתה מעסיקתו של הנתבע והתובע שכנגד (להלן ולשם הנוחות: "הנתבע"), מר שמעון שוקרון, במשך כ- 22 שנים. הנתבע שימש בתפקידו האחרון כקניין רכש.

במהלך שנת 2015 קיבלה התובעת, לטענתה, מידע ממנו עלה כי הנתבע הונה אותה; עם הנתבע התקיימה ישיבת בירור בעניין, במסגרתה נחקר ע"י גורמים מטעם התובעת. לטענת התובעת הודה הנתבע באותו בירור שנערך עמו, כי שלשל לכיסו סכומי עתק. בסוף אותו יום, בו נערך הבירור, 13.7.15, נחתם בין הצדדים הסכם סיום העסקה (להלן: "ההסכם"), לפיו, ישיב הנתבע לתובעת סך של 500,000 ₪ ובכך יסתיימו יחסי העבודה בין הצדדים ללא מתן הודעה מוקדמת ופיצויי פיטורים. עוד נקבע בהסכם כי ככל שלא ישיב הנתבע את הסכום האמור, יעמוד חובו של הנתבע לתובעת על סך של 1,061,000 ₪.

הנתבע פוטר בהתאם להסכם, אך לא קיים את תנאי ההסכם ולא שילם לתובעת סך 500,000 ש"ח. לפיכך, הגישה התובעת תביעתה זו בה היא עותרת לחייב את הנתבע בהשבת סכום ההונאה והגניבה שביצע, לטענתה, בסך של 2,614,448 ₪. כאן המקום להבהיר כי משלא קיים הנתבע את ההסכם, כאמור, ערכה התובעת, כפי שטענה לפנינו, חקירה ובירור מקיפים מהם עלה כי הסכומים ששלשל הנתבע לכיסו הם גבוהים בהרבה מהסכומים בהם הודה בשיחת הבירור ועל כן העמידה את תביעתה על סכום זה - 2,614,448 ₪.

הנתבע, מצידו, הגיש תביעה שכנגד לפיה, יש לחייב את התובעת בתשלום פיצויי פיטורים, תמורת הודעה מוקדמת ורכיבי שכר שמגיעים לו, לטענתו.

הנתבעת 2, מבטחים, צורפה לכתב התביעה כמחזיקת הכספים שנצברו בקופות הגמל של הנתבע. על כספים אלו, כמו גם על נכסים אחרים של הנתבע, הוטל עיקול בהסכמת הצדדים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח