חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > סע"ש (חיפה) 30858-10-16 - ברנס פבריאן נ' רהיטי רגבה אגודה שיתופית חקלאית בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (חיפה) 30858-10-16 - ברנס פבריאן נ' רהיטי רגבה אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

סע"ש (חיפה) 30858-10-16

ברנס פבריאן

ע"י ב"כ עו"ד אלון כהן

נ ג ד

רהיטי רגבה אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד אלירן סטריכמן ועו"ד הדס שגיא

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

[30.10.2019]

לפני קרן כהן: כב' השופטת

נציג ציבור (עובדים) מר סאבר שהאב

פסק דין

 

1. התובע עסק בהרכבת מטבחים שייצרה הנתבעת ובמתן שירות ללקוחותיה, בהתאם להנחיותיה במשך למעלה מאחד עשרה שנים במעמד של קבלן עצמאי.

הסוגיה המרכזית הדרושה הכרעה במסגרת הליך זה היא אם התקיימו יחסי עובד ומעסיק בין התובע לבין הנתבעת? אם נשיב על השאלה בחיוב יהיה עלינו לבחון אם התמורה ששולמה לתובע גבוהה, שוות ערך או פחותה בהשוואה לעלות ההעסקה של המרכיבים השכירים שהעסיקה הנתבעת בוותקדומה לוותק של התובע.

2. תחילה נפרט את ההליכים המשפטיים, לאחר מכן נפרט את התשתית העובדתית ואת התשתית המשפטית הרלוונטיות לצורך ההכרעה בסוגיית קיומם או היעדרם של יחסי עובד ומעסיק ובהמשך את הכרעתנו. כמו כן, אם נגיע למסקנה שהתקיימו יחסי עובד ומעסיק בין הצדדים, נדון בשאלת השכר הקובע לחישוב הזכויות ונקבע אם התובע זכאי לזכויות הנתבעות.

 

ההליכים המשפטיים

3. ביום 26.10.2016 הגיש התובע כתב תביעה. התובע טען שהתקיימו יחסי עובד ומעסיק בינו לבין הנתבעת ותבע זכויות שונות בגין תקופת עבודתו וסיומה בסכום כולל של 835,196.88 ₪ (להלן: כתב התביעה המקורי).

4. ביום 27.12.2016 הגישה הנתבעת כתב הגנה בו הכחישה את טענות התובע בדבר קיומם של יחסי עובד ומעסיק. הנתבעת הוסיפה שאף אם ייקבע כי התקיימו יחסי עובד ומעסיק, התמורה ששולמה לתובע גבוהה מעלות העסקה של עובד שכיר המועסק אצלה ולכן ממילא יש לדחות את התביעה (להלן: כתב ההגנה המקורי).

5. ביום 20.2.2017 התקיים דיון קדם משפט ראשון לפני חברתי השופטת מיכל נעים דיבנר. בסיום הדיון הודיע התובע שהוא שוקל להגיש בקשה לתיקון כתב התביעה לאחר סיום הליכי גילוי המסמכים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח