חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > סע"ש (ירושלים) 26248-02-19 - גדי ספיר נ' הכנסת ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (ירושלים) 26248-02-19 - גדי ספיר נ' הכנסת ואח'

סע"ש (ירושלים) 26248-02-19

גדי ספיר

נ ג ד

1. הכנסת

2. מנכ"ל הכנסת, מר אלברט סחרוביץ

ע"י ב"כ - עו"ד אביטל סומפולינסקי

בית הדין האזורי לעבודה ירושלים

[27.03.2020]

כב' השופט אייל אברהמי , נשיא

נ.צ אלי קדוש

נ.צ איריס שליט

החלטה

 

 

רקע כללי

1. בפנינו בקשה לסעד זמני להורות למשיבים להעסיק את המבקש, ששימש כנהג של חבר הכנסת אילן גילאון מאז יולי 2011 ועד לאחרונה - 16.03.20, מועד השבעת הכנסת הנוכחית, אליה לא נבחר מר גילאון.

כמו כן התבקש להקפיא מכרז 79126 (להלן :המכרז) לתפקיד רכז תחבורה ותקשורת (להלן :רכז תחבורה) ולהימנע מהמשך קידום המכרז לאיוש משרת נהג בכנסת, עד סיום ההליך דנן. לטענת ב"כ המבקש יש לקלוט את המבקש, ששימש כנהגו של חבר הכנסת גילאון במשך כ-9 שנים, לתפקיד רכז תחבורה.

2. המבקש שימש כאמור כנהג של חבר הכנסת גילאון מאז יולי 2011 ועד חודש אוגוסט 2018 (להלן: התקופה הראשונה). בחודש אוגוסט 2018 הופסקה העסקתו של המבקש כעובד הכנסת ,ששימש נהג לחבר הכנסת מוגבל בניידות. בינו לבין חבר הכנסת גילאון נחתם חוזה העסקה ,צורף לכתב התביעה( ת/38 ,להלן: החוזה עם גילאון). נעיר כי להלן נפנה לנספחים שצורפו לכתבי הטענות ,כולל לבקשה ולתגובה ונפנה לסימונם, כפי שנרשם על ידי באי כוח הצדדים. המבקש הועסק אפוא בחוזה עם גילאון לתקופה שמחודש אוגוסט 2018 ועד מרץ 2020 (להלן התקופה השנייה).

בתקופה הראשונה, היה למבקש חוזה העסקה עם הכנסת - חוזה מיוחד להעסקת עובד במשרת אמון (ת/4)(להלן: "חוזה האמון עם הכנסת"). בעניינו של המבקש כמו גם ביחס לנהגים נוספים דוגמתו ,היתה הכוונה להפסיק את העסקה, על ידי הכנסת וחלף זאת להעסיקם ישירות, על ידי חבר הכנסת המוגבל בניידות . העסקה ישירה על ידי חברי הכנסת נהוגה גם ביחס למאות העוזרים הפרלמנטרים בכנסת. הוקמה ועדה ציבורית שהמליצה על מהלך זה. העניין הובא בפני ועדת הכנסת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח