חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > סע"ש (ירושלים) 29111-01-19 - אופיר לוי נ' נציבות שרות המדינה ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (ירושלים) 29111-01-19 - אופיר לוי נ' נציבות שרות המדינה ואח'

סע"ש (ירושלים) 29111-01-19

אופיר לוי

ע"י ב"כ - עו"ד אילה הוניגמן

נ ג ד

1. נציבות שרות המדינה

2. אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה

3. נציב שרות המדינה

ע"י ב"כ - עו"ד מגי קריטנשטיין

בית דין אזורי לעבודה בירושלים

[14.01.2019]

לפני:

כב' השופטת רחל בר"ג-הירשברג

החלטה

 

1. אמש, 13.1.2019, עתר המבקש, מר אופיר לוי, בבקשה דחופה למתן צו ארעי במעמד צד אחד ולמתן צו מניעה זמני לפיהם יורה בית הדין על הקפאת השעייתו מתפקידו כמנהל מרחב מרכז וירושלים ברשות האוכלוסין וההגירה. השעיה אשר על פי האמור בבקשה נכנסה לתוקפה ביום 10.1.2019.

עניינה של החלטה זו בבקשת מדינת ישראל - נציבות שירות המדינה, היא המשיבה בהליך, להורות על סילוק הבקשה על הסף מחמת היעדר סמכות מקומית. על פי המדינה הסמכות המקומית לדון בהליך נתונה לבית הדין האזורי בתל אביב, ואילו מר לוי עומד על דעתו כי הסמכות המקומית נתונה לבית דין זה.

2. לאחר עיון בטענות הצדדים דעתי היא כי הסמכות המקומית לדון בהליך נתונה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, וזאת מהטעמים שיפורטו מטה.

3. תקנה 4 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב-1991 (להלן: התקנות) קובעת כי "תובענה של עובד נגד המדינה תוגש לבית הדין האזורי שבאזור שיפוטו נמצא מקום מגוריו או מקום עבודתו של העובד". על פי המדינה מר לוי מתגורר בנתניה ומקום עבודתו הוא בנמל התעופה בן גוריון. מר לוי לא כפר בטענות המדינה לעניין מקום מגוריו ומקום עבודתו. כידוע, נתניה ונמל תעופה בן גוריון נמצאים באזור שיפוטו של בית הדין האזורי בתל אביב, ולכן אין לבית הדין זה סמכות לדון בהליך.

4. מוסיף מר לוי וטוען כי במסגרת תפקידו הוא מנהל את מחוז מרכז ברשות האוכלוסין וההגירה וכי עבודת האכיפה של המחוז חולשת, בין היתר, על 'ירושלים רבתי' ובכלל זה ירושלים, בית שמש ומודיעין. כן טוען מר לוי כי משרדיה הראשיים של רשות האוכלוסין וההגירה ממוקמים בירושלים. מטענות מר לוי עולה אפוא כי למעשה, טענתו היא שיש להחיל על תקנה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח