חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > סע"ש (ירושלים) 40399-02-20 - מירי טריינין נ' מדינת ישראל - משרד ראש הממשלה, נציבות שירות המדינה ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (ירושלים) 40399-02-20 - מירי טריינין נ' מדינת ישראל - משרד ראש הממשלה, נציבות שירות המדינה ואח'

סע"ש (ירושלים) 40399-02-20

מירי טריינין

ע"י ב"כ - עו"ד אילה הוניגמן

נ ג ד

1. מדינת ישראל - משרד ראש הממשלה, נציבות שירות המדינה

2. מדינת ישראל - משרד הבריאות

ע"י ב"כ מפרקליטות מחוז ירושלים אזרחי עו"ד מלאכי פש

3. הדס רותם רבינוביץ'

ע"י ב"כ - עו"ד אשר חלד ועו"ד בר ימין

בית הדין האזורי לעבודה ירושלים

[27.02.2020]

כב' השופטת רחל בר"ג-הירשברג (עבודים) מר אלי קדוש (מעסיקים) מר רמי לוי נציג ציבור

החלטה

 

1. מונחת לפנינו בקשתה החוזרת של המדינה לסילוק בקשתה הדחופה של המבקשת, גברת מירי טריינין, לצו מניעה זמני המכוון כנגד מינויה של המשיבה 3, גברת הדס רותם רבינוביץ', למנהלת מערך הרוקחות במשרד הבריאות, בהתאם להחלטת ועדת הבוחנים במכרז פנימי (מספר 00076325) מיום 6.2.2020.

על פי המדינה טרם התקבלה החלטת נציב שירות המדינה או מנהלת אגף בכיר בחינות ומכרזים בהשגה שהגישה גברת טריינן על תוצאות המכרז. ו"ניתן להעריך כי החלטה בהשגה תינתן בתוך חודש ימים לכל היותר". נוכח כך סוברת המדינה כי גברת טריינין לא מיצתה את ההליכים קודם לפנייה לבית הדין כפי שלשיטתה היה עליה לעשות. על כן לא רק שמדובר בבקשה מוקדמת אלא גם בכזו שאינה רלבנטית.

2. לשם שלמות הדברים נוסיף, כי בערר שהגישה על תוצאות המכרז מלינה גברת טריינין על כך כי במועד כינוס ועדת הבוחנים לא שימשה עוד גברת רבינוביץ' כעובדת המשרד ועובדת מדינה. על כן ולשיטתה לא הייתה זכאית להתמודד במכרז ואף היה מקום לפסול את מועמדותה. לגישתה, "המועד הקובע" לצורך התמודדות במכרז פנימי הוא מועד ההופעה לפני ועדת הבוחנים ולא מועד הגשת המועמדות למשרה. יוער, כי גברת רבינוביץ' השיבה אמש לבקשה לסעד זמני לגופה ואינה סבורה שהפרשנות המוצעת על ידי גברת טריינין נכונה. כן היא מדגישה ובין היתר את התנהלותה תמת הלב. אלא שאין לנו צורך להעריך בדברים בעת הזו.

3. לבקשת המדינה כאן מתנגדת גברת טריינין נחרצות. לטענתה למדינה אצה הדרך לאייש את המשרה מושא ההליך חרף הערר שהגישה על תוצאות המכרז. ומבלי שהודיעה לגברת רבינוביץ' בכתב כי שיבוצה בה כפוף להחלטה שתתקבל בערר. לשיטתה המדינה מתנהלת באופן בלתי ראוי במובן זה שמחד, היא אינה מאפשרת מיצוי אמיתי של ההליכים בערר שכן היא 'קובעת עובדות בשטח'. ומנגד, מבקשת מהגברת טריינין להמתין עד שיטען כלפיה כי מדובר ב'צו עשה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח