חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > סע"ש (תל-אביב-יפו) 19227-01-19 - עינב דיין נ' המוסד לביטוח לאומי ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (תל-אביב-יפו) 19227-01-19 - עינב דיין נ' המוסד לביטוח לאומי ואח'

סע"ש (תל-אביב-יפו) 19227-01-19

עינב דיין

ע"י ב"כ - עו"ד שלמה בכור ואח'

נ ג ד

1. המוסד לביטוח לאומי

2. יפעת שובל

ע"י ב"כ - עו"ד גריגורי דנוביץ' ואח'

בית דין אזורי לעבודה בתל-אביב-יפו

[15.01.2019]

לפני:

כב' השופט אורן שגב

החלטה

 

1. לפניי בקשת הנתבע להורות על סילוק התובענה על הסף בשל היעדר סמכות מקומית, וחלופין, להורות על העברתו לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, שלו נתונה הסמכות המקומית לדון בתיק זה.

2. אקדים אחרית לראשית ואציין, כי לאחר שנתתי את דעתי לטענות הצדדים, באתי לכלל מסקנה, כי דין הבקשה להתקבל, וכי יש להורות על העברת התיק לביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע. להלן נימוקיי.

3. התובעת עובדת בנתבע משנת 1992 ובשנים האחרונות הועסקה בתפקידים ניהוליים שונים, כשבתפקידה האחרון היא משמשת בתפקיד מנהלת מחלקת הבטחת הכנסה וסגנית מנהלת תחום גמלאות בסניף הנתבע באשקלון.

4. ביום 26.07.16 פרסם הנתבע מכרז פנימי לאיוש משרת מנהל תחום בכיר בסניף קרית מלאכי והתובעת הגישה את מועמדותה. ביום 24.12.18 נודע לה כי הנתבעת 2, הגב' יפעת שובל, זכתה בתפקיד (להלן - הזוכה). לפיכך, פנתה לנתבע והודיעה לו כי היא סבורה שנפלו פגמים קשים בהליך וביקשה להקפיא את מינויה של הזוכה ולהעביר אליה את המסמכים, שעל בסיסם התקבלה ההחלטה לבחור בה. מסמכים אלה הועברו אליה, ולאחר בדיקתם, השתכנעה כי אכן נפלו פגמים היורדים לשורשו של עניין וכי בחירתו של הנתבע בזוכה נעשתה לכאורה ממניעים פסולים. מכאן התביעה שהוגשה לבית דין זה ובמקביל אליה בקשה למתן צו מניעה זמני במעמד צד אחד, לפיו הנתבע 1 מנוע מיישום החלטה הקובעת כי הזוכה תאייש את המשרה, וזאת עד להכרעה בתביעה העיקרית.

5. בבקשתו לסילוק ההליך על הסף מחמת היעדר סמכות מקומית, טען הנתבע כי מדובר על הליך שעילתו ביחסי עבודה בין הצדדים ולכן חלה הוראת סעיף 24(א)(1) לחוק בית הדין לעבודה, תשכ"ט-1969 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח