חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > סע"ש (תל-אביב-יפו) 55879-09-17 - גיא עפרן נ' וואלה תקשורת בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
סע"ש (תל-אביב-יפו) 55879-09-17 - גיא עפרן נ' וואלה תקשורת בע"מ

סע"ש (תל-אביב-יפו) 55879-09-17

גיא עפרן

נ ג ד

וואלה תקשורת בע"מ

2. טלטל ערוצי תקשורת בע"מ

ע"י ב"כ - עו"ד ניר הראל

בית דין אזורי לעבודה בתל-אביב-יפו

[30.12.2019]

הנשיאה, סגנית רוית צדיק השופטת

נציג ציבור (עובדים) מר ברוך הראל

ציבור נציגת (מעסיקים) גב'יהודית ט

ל

החלטה

 

1. הסוגיה המרכזית הדרושה להכרעה במסגרת הליך זה היא האם התקיימו יחסי עובד ומעסיק בין התובע ובין הנתבעות? ככל שהתשובה לשאלה חיובית נדרש לבחון את התמורה אשר שולמה לתובע , בהשוואה לעובד שכיר בנתבעות בעל תפקיד זהה לתפקיד התובע.

 

רקע עובדתי

2. הנתבעת מספר 1 , מפעילת אתר החדשות walla news"" ומספקת שירותי דואר אלקטרוני ובעלת אתרים נוספים. הנתבעת 2 היא החברה אשר שלמה לתובע את התמורה בתקופת ההתקשרות הראשונה ואף חתמה עימו על הסכם התקשרות.

3. התובע עבד בשורות הנתבעות בתקופה שבין דצמבר 2007 לפברואר 2017 בתפקיד עורך במדור הספורט של אתר "walla". את תקופת עבודת התובע ניתן לחלק לשתי תקופות: הראשונה - החל מחודש 12.2007 ועד ליום 14.7.2014 תקופה בה עבד התובע במשמרות במשרדי החברה והשנייה - החל מיום 20.4.2015 ועד ליום 27.2.2017 - תקופה בה עבר התובע להתגורר בערבה וביצע את עבודתו מביתו, בתפקיד עורך מתכונים במדור האוכל.

4. התובע הועסק במעמד של עצמאי ושכרו שולם כנגד חשבוניות.

5. התובע עבד בממוצע כ- 3.5 משמרות בשבוע.

 

טענות הצדדים

6. לטענת התובע , בהתאם למבחנים אשר נקבעו בפסיקה יש לקבוע כי בין הצדדים שררו יחסי עובד ומעסיק. עבודתו התמקדה בתכנים המערכתיים של מערכת "walla" והייתה זהה לעבודת עורכי הספורט השכירים בנתבעת. כמו כן התובע בצע את העבודה באופן אישי והיה כפוף להוראות והנהלים שחלו על עורכי הספורט השכירים בנתבעת 1. בנוסף נטען כי הנתבעות לא הוכיחו את הפן השלילי של מבחן ההשתלבות. התובע העיד כי בתקופת עבודתו בנתבעות לא ספק שירותי עריכה לגורם חיצוני כלשהו ולא הי לו עסק משלו כל זאת שעה שמדובר בהתקשרות רצופה בת 7 שנים.

7. עוד טען התובע כי טענת הנתבעות על פיה עובדים שכירים לא הורשו לעבוד במקומות נוספים בעוד התובע היה רשאי לעשות כן, מלמדת על העדר קיום יחסי עבודה, אינה נכונה הואיל וכעולה מעדות התובע עובדים שכירים אחרים בנתבעת עבדו בעבודות נוספות. ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח