חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א (באר-שבע) 1144-09 - ניסים מגן נ' לירון קדוש, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א (באר-שבע) 1144-09 - ניסים מגן נ' לירון קדוש

ע"א (באר-שבע) 1144-09


ניסים מגן

נ ג ד

לירון קדוש


נוכחים:              משה מגן בנו של המערער

המשיב בעצמו

 

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע

[09.05.2010]

 

כב' השופטת ש.דברת - ס .נשיא

 

 

 

 

 

 

 

 

פסק דין

 

 

בפני ערעור על פסק דין של בית משפט השלום בבאר-שבע, כב' השופט גד גדעון מיום 12.8.09 בת.א. 1002/07, בו חייב את המערער לשלם למשיב פיצוי בסך 30,000 ₪ וכן שכר טרחת עו"ד והוצאות המומחה, בגין ארוע שהתרחש ביום 25.1.06.

 

על פי העובדות שנקבעו בפסק הדין, ביום 25.1.06 נכנס המשיב, יליד 1983, החולה במחלת טרשת נפוצה, לחנות בה היה המערער על מנת לרכוש קופסת סיגריות. בצאתו מהחנות רדף אחריו המערער וצעק לעברו והטיח בו כי גנב מחנותו שני מסטיקים ולא שילם עבורם. המערער החל לחפש בגופו של המשיב מבלי לקבל את אישורו, כאשר המשיב חזר שוב ושוב על דבריו כי לא לקח דבר מהחנות. בסופו של יום, לא נמצא דבר שנגנב מהחנות על ידי המשיב, אף כי המערער המשיך לצעוק לעבר המשיב בפני כל הנוכחים בתחנה ולהאשימו בגניבה. לתמיכה בגירסתו הביא המשיב שני עדים שהיו עדי ראייה לארוע ואשר תמכו בעדותו. מנגד המערער לא הביא ולו עד כלשהו כדי לתמוך בגרסתו העובדתית, כי לא יצא מהחנות ולא רדף אחרי המשיב, אף כי בתו נכחה במקום ויכלה לתמוך או להפריך את גירסתו. עוד טען המערער כי אינו יכול ללכת גם מרחק קצר ללא מקל הליכה. והנה בפני בית משפט קמא הוצגו שני סרטונים כאשר בהם נראה המערער הולך ללא מקל ומרים ארגז מהרצפה.

 

בית המשפט בפסק דינו מציין כי כאשר המערער נדרש להתייחס לסרטונים שהוצגו בפניו, בפן העובדתי השיב "...מה את רוצה בשביל ארבעה מטרים אני אקח מקל".

בנסיבות אלה, בחר בית משפט קמא להעדיף את גרסת המשיב ועדיו על פני גרסת המערער, וקבע כי המערער רדף אחרי המשיב, צעק עליו, כינה אותו גנב, תוך שהוא משפיל ומבייש אותו בפני הקהל שנכח בתחנת האוטובוס ואף ערך עליו חיפוש גופני ללא רשות. בכך קבע בית המשפט כי המערער ביצע עוולת תקיפה והוצאות לשון הרע.

  ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח