חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"א (ירושלים) 14204-03-21 - געברי וסאם נ' אלדן תחבורה בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א (ירושלים) 14204-03-21 - געברי וסאם נ' אלדן תחבורה בע"מ

ע"א (ירושלים) 14204-03-21

געברי וסאם

ע"י ב"כ עו"ד נאיל ראשד

נ ג ד

אלדן תחבורה בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד שרגא בודה

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[25.03.2021]

כבוד השופט עבאס עאסי

פסק דין

 

 

ערעור על פסק דינו של בית המשפט השלום (כב' הרשמת הבכירה סמאח סאבר מסרוואה) מיום 06.01.2021, במסגרתו קיבל בית המשפט במלואה תביעה שהגישה המשיבה כנגד המערער בגין נזקי רכוש שנגרמו לרכב המשיבה בתאונת דרכים, שבה היה מעורב רכב המערער.

רקע כללי ועיקר טענות המערער

ביום 03.10.2018 ארעה תאונת דרכים שבמהלכה התנגשו רכב המערער ורכב המשיבה. לאחר שהנהגים העידו בפניו ונחקרו בחקירה נגדית, והצדדים סיכמו את טענותיהם בעל פה, החליט בית המשפט לקבלת התביעה במלואה. בפסק דינו ציין בית המשפט קמא כי גרסתו של נהג המשיבה מתיישבת עם מוקדי הנזק ברכבו, כפי שהדבר עולה מתמונות הנזק שצורפו לחוות דעת השמאי; ואילו עדות נהג רכב המערער אינה מתיישבת עם מוקדי הנזק.

בית המשפט הוסיף וציין כי, טענת המערער שמדובר בכביש ללא מוצא, אין בה כדי לשנות בה מהכרעתו נוכח קביעתו לעניין מוקדי הנזק; כמו כן, טענת המערער בדבר איסור פניית פרסה שנעשתה על ידי רכב המשיבה, לא הוכחה.

בנוסף לכך, ציין בית המשפט קמא כי הוא שוכנע כי נהג המשיבה נהג בצורה זהירה, בעוד שנהג רכב המערער לא נהג בזהירות מספקת, וזאת משום שנהג המערער ראה את נהג המשיבה לפני התאונה, בעוד שנהג המשיבה לא ראה את רכב המערער, בהתחשב בכך שהוא היה באמצע ביצוע פניית פרסה.

בסופו של דבר, בית המשפט קיבל את התביעה במלואה וחייב את המערער לשלם למשיבה סכום התביעה בסך של 22,167 ₪ , בצירוף הוצאות משפט בסך 1,508 ₪ ושכר טרחת עורך דין בסך 4,500 ₪.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח