חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א (ירושלים) 49802-08-19 - אסתר רנה כהן-ארמסטרונג נ' מלון קדם ירושלים בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א (ירושלים) 49802-08-19 - אסתר רנה כהן-ארמסטרונג נ' מלון קדם ירושלים בע"מ

ע"א (ירושלים) 49802-08-19

אסתר רנה כהן-ארמסטרונג

בא-כוח - עו"ד איתן גבאי המשיבה

נ ג ד

מלון קדם ירושלים בע"מ

בא-כוח - עו"ד דוד ששון המערערת

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[06.11.2019]

לפני , השופטת תמר בר-אשר כבוד הרשמת

החלטה

 

החלטה בבקשת המערערת להפחתת העירבון מסך 15,000 ₪ לסך 10,000 ₪ ולאפשר את הפקדתו לשיעורין (במספר תשלומים). ההחלטה ניתנת לאחר עיון בבקשת המערערת, בתגובת המשיבה ובתשובת המערערת.

2. תחילה יוער, כי במסגרת הבקשה כרכה המבקשת שתי בקשות להפחתה כאמור של העירבון שנדרשה להפקיד בשני ערעורים שונים, שאין ביניהם כל קשר ואשר המשיבים בכל אחד מהם שונים. ההליך השני הוא ערעור על פסק-דין של בית המשפט למשפחה (עמ"ש 50883-08-19), אשר כידוע, הוא הליך חסוי. כך שלא רק לא היה כל מקום להכללת שתי הבקשות במסמך אחד, אלא שספק אם הדבר מותר לנוכח חסיונם של הליכי משפחה. מכל מקום, אפילו רצתה המערערת להעלות את הקושי הכלכלי הכרוך בהפקדת שני ערבונות במקביל, די היה בציון עובדה זו, אך לא הייתה כל הצדקה לנהוג כפי שנהגה.

3. הבקשה הנדונה הוגשה בקשר לערעור על פסק דינו של בית משפט השלום בירושלים (כבוד השופט מ' חאג' יחייא) בה"פ 25187-08-16 מיום 18.7.2019. במסגרתו נדחתה עתירתה של המערערת להצהיר כי בעלותה על זכויות חכירה ל-999 שנה בשתי יחידות דיור במלון "גני ירושלים", כוללת גם זכות שימוש בשני מקומות חניה קבועים בחניון המקורה במלון זה. פסק-דינו המנומק של בית המשפט קמא ניתן לאחר שמיעת ראיות ועל יסוד ממצאי עובדה שנקבעו במסגרתו. עם זאת, המערערת לאו חויבה בתשלום הוצאותיה של המשיבה, בין השאר לנוכח קביעותיו של בית המשפט קמא, כי מנהלי המלון ועובדיו נהגו בניגוד להסכמים בכך שהחנו את רכביהם בחניון ובכך תפסו מקומות חניה, למרות קביעת ההסכמים כי מקומות החניה בחניון המקורה (שמספרם מצומצם מאד) נועדו אך ורק לדיירים ולאורחי המלון.

4. כידוע, פטור מהפקדת עירבון, או הפחתתו, יינתן אם הראה המערער כי מצבו הכלכלי דחוק עד כי אינו מאפשר את הפקדת העירבון בסכום שנקבע, וכן אם הראה כי סיכויי הצלחת ערעורו טובים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח