חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א (ירושלים) 6109/05 - אלברט ביטון נ' קצין התגמולים, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א (ירושלים) 6109/05 - אלברט ביטון נ' קצין התגמולים מחוזי ירושלים

ע"א (ירושלים) 6109/05

אלברט ביטון

נ ג ד

קצין התגמולים


בבית המשפט המחוזי בירושלים

[29.05.2005]


כבוד השופט צבי זילברטל


בשם המערער - עו"ד רחל ברלין

בשם המשיב - עו"ד מירה וולף

 

פסק דין

 

1.    ועדה רפואית עליונה, שהתכנסה ביום 31.1.05, דחתה את ערעורו של המערער ואישרה את דרגת נכותו, בשיעור 67%. לטענת המערער, שגתה הועדה בכך שלא הכירה בנכות בשיעור 10%, בנוסף על הנכויות שהוכרו, בגין קרע שריר בירך שמאל, נכות המגיעה לו, לטענתו, על-פי המבחן שבסעיף 51(5)(א) לתוספת לתקנות הנכים (מבחנים לקביעת דרגות נכות), תש"ל-1969 (להלן - "התוספת"). מדובר בקרע חלקי בשריר ה"רקטוס פמוריס", כאבים והופעת גוש בעת כיווץ חזק של הקוודריספס (כמפורט בחוות-דעתו הרפואית של פרופ' דניאל רייס, אשר הוגשה לועדה וצורפה כנספח ג' לערעור).

2.    בבדיקת המערער בועדה הרפואית העליונה נרשם, כי "ירך שמאל: שריר קוודרפס מתפקד היטב ומסוגל לשמור את מנגנון היישור של הברך כנגד כוח כבידה. נמושה התעבות שריר קלה קטנה באמת הירך ע"פ הרקטוס. מתאים לקרע חלקי מאד".

באת-כוח המערער הפנתה לממצא האמור וטענה כי לא ניתן היה להתעלם ממנו, כפי שהועדה לא התעלמה מפגיעה דומה הקיימת בירך ימין, ואשר בגינה הוכרה נכות המערער לפי סעיף 51(5)(א) לתוספת עבור רגל ימין. הטענה היא, שעל אף שהועדה עמדה על קיומו של הממצא האמור, לא הוענקו למערער אחוזי הנכות ההולמים.

3.    באת-כוח המשיב עמדה על כך, כי ההתייחסות לטענות המערער הייתה מלאה, כמו גם בדיקתו על-ידי חברי הועדה. הטענה היא, כי משלא נמצאה כל בעיה תפקודית של הירך לא היה מקום לקבוע נכות, שהרי לנוכח הגדרת "נכות" בחוק הנכים (תגמולים ושיקום), תשי"ט-1959 [נוסח משולב ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח