חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"א (מרכז) 11514-04-15 - עמוס ליכט נ' איל בר לב ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א (מרכז) 11514-04-15 - עמוס ליכט נ' איל בר לב ואח'

ע"א (מרכז) 11514-04-15

עמוס ליכט

נ ג ד

1. איל בר לב

2. ציון ירום

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[04.12.2015]

כבוד השופטת נד"ב

כבוד השופטת ורדה פלאוט

כבוד השופטת מיכל עמית-אניסמן

פסק דין

 

1. לפנינו ערעור על פסק דינו של בית משפט השלום בכפר סבא כב' השופטת בן ארי, אשר קיבל את תביעת המשיב 1 (להלן: "בר לב") כנגד המערער, בשני רכיבי התביעה. רכיב אחד התקבל במלואו והאחר בחלקו. תביעת המשיב 2 (להלן:"ירום") לא התקבלה, אם כי לא נדחתה במפורש בפסק הדין.

2. התקשינו לרדת לסוף דעתו של המערער בכתב הערעור ובעיקרי הטיעון, אשר טען בערבוביה לפרטים רבים בנוגע לחברה משותפת לבר לב ולבתו של המערער.

העילות שנדונו בבית משפט קמא הן: חיוב המערער להשתתף בתשלום ששולם על ידי בר לב לפי פסק דין מיום 17.9.07 בת"א 5216/06 (להלן: "ההליך הקודם"), במסגרתו חויבו בר לב והמערער, ביחד ולחוד, לשאת בתשלום החזר שתי הלוואות לה"ה גבע ופילדס בסך כולל של 531,800 ש"ח. החיוב ע"פ ההליך הקודם נפרע במלואו על ידי בר לב, כך לטענתו (להלן: "העילה הראשונה"). והעילה השנייה -החזר ההלוואה שירום נתן (להלן: "העילה השנייה").

3. לעניין העילה הראשונה - בית משפט קמא קבע כי על המערער לשפות את בר לב כדי מחצית הסכום שנפסק בהליך הקודם. נקבע כי עדות התובע בדבר ביצוע התשלום נתמכת באסמכתאות - שיקים של אמו של בר לב שתאריך פירעונם סמוך לפסק הדין בהליך הקודם, וכן פרוטוקול בית המשפט בע"א 4110-10-07, במסגרת ערעור של בר לב כנגד פסק הדין. במהלך הדיון בערעור נכתב מפי ב"כ המשיבים, התובעים באותו עניין (ה"ה גבע ופילדס) כי יסכימו לפשרה של ביטול פסק הדין, בתנאי ש"בר לב לא יעמוד על החזר תשלום כלשהו". ביחס לסכום ההחזר טען בר לב באותו מעמד כי שילם 532,000 ש"ח והמשיבים שתקו.

4. בית משפט קמא הסיק שיש בשתיקת המשיבים לאשר את הסכום שבר לב טען ששילם. עוד נקבע, כי על פסק הדין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח