חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א (מרכז) 31854-08-13 - יצחק סגלוביץ נ' יוסף מקיטון, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א (מרכז) 31854-08-13 - יצחק סגלוביץ נ' יוסף מקיטון

ע"א (מרכז) 31854-08-13

יצחק סגלוביץ

נ ג ד

יוסף מקיטון

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[27.08.2013]

כב' השופט יעקב שינמן

החלטה

 

(בבקשת המערער לעיכוב ביצוע)

 

רקע

1. לפני בקשת המערער לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט השלום בראשל"צ (כב' השופטת סילש הילית) בתא"מ 6860-11-11 שניתן ביום 26.6.13 (להלן: "פסק הדין"), במסגרתו קיבל בית משפט קמא את תביעתו הכספית של המשיב בסך של 24,000 ₪ והוצאות בסך של 5,000 ש"ח.

 

טענות הצדדים

2. לטענת המערער טעה בית המשפט משקבע כי המשיב לא היה מודע לקיומו של הסכם בין המבקש לקבלן ניזרי, משלא קבע כי התשלום של 15,000 ₪ למשיב בוצע באמצעות הקבלן ניזרי, משלא שת ליבו להסכם המקזז משכר הקבלן את עלות החומרים לרבות חומרי חשמל בשיעור כולל של 52,000 ₪, ומשקבע כי המועדים בהם בוצעו העבודות מעידים כי עבודת המשיב נפרדת מעבודת הקבלן. עוד טוען המערער כי המשיב כתובע לא הרים את נטל ההוכחה המוטל עליו וכל טענותיו של המשיב הן טענות בע"פ כנגד מסמכים בכתב אותם הציג המבקש.

ביצועו המידי של פסק הדין יגרום לו לנזק ויעמידו "בפני שוקת שבורה" וכי אם ישולם פסק הדין קיים "החשש שהמבקש לא יוכל לגבות את אשר שילם למשיב ללא צו עיכוב ביצוע".

3. המשיב מתנגד לבקשה והגיש תגובה ארוכה שלא לצורך תוך ניסיון להתמודד עם טענות הערעור עצמו דרך שאלת סיכויי הערעור. לטענת המשיב, במכוון המבקש אינו מציין מתי פסק הדין הגיע לידיו וזאת כחלק ממגמה עליה הצהיר שלא לשלם את פסק הדין. המבקש בניגוד לתק' 364(ב) לתקסד"א נמנע מלהציע הפקדת עירבון. סיכויי הערעור נמוכים והמבקש לא הצביע על נזק בלתי הפיך שיגרם לו כתוצאה מתשלום פסק הדין ולא עמד בנטל להוכיח את מאזן הנוחות לעניין זה, למעט הסתמכות על עדות שמועה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח