חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א (תל-אביב-יפו) 42632-02-10 - מושב אליפלט- אגודה שיתופית בע"מ נ' בשמת גלין, מתוקף הסמכה לפי חוק ההתיישבות החקלאית , התשכ"ז-1967, פסק - דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א (תל-אביב-יפו) 42632-02-10 - מושב אליפלט- אגודה שיתופית בע"מ נ' בשמת גלין, מתוקף הסמכה לפי חוק ההתיישבות החקלאית , התשכ"ז-1967

ע"א (תל-אביב-יפו) 42632-02-10

מושב אליפלט- אגודה שיתופית בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד רמי אבידע ואח'

נ ג ד

ע"י ב"כ עו"ד אריאל אררט

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[15.10.2012]

כב' השופטת אסתר קובו, סגנית - אב"ד נשיא

כב' השופטת מיכל רובינשטיין, סגנית נשיא

כב' השופטת עופרה צ'רניאק

פסק - דין

 

ערעור על החלטת ועדת ההכרעה לפי חוק ההתיישבות החקלאית (סייגים לשימוש בקרקע חקלאית ובמים), התשכ"ה-1967 שנדון בפני כב' השופטת עינת רביד יו"ר, והחברים רפי עשת וצבי גרבר.

עניינו של הערעור בתביעה שהוגשה נגד המערערת - האגודה השיתופית מושב אליפלט, בגין הפרות של חוק ההתיישבות החקלאית (סייגים לשימוש בקרקע חקלאית ובמים, התשכ"ה-1967 (להלן: "החוק").

ביום 26/9/06 חתמה המערערת, אגודה שיתופית בע"מ (להלן - "המערערת" או "האגודה") השייכת למועצה האיזורית "מבואות חרמון", על חוזה חכירה עם מינהל מקרקעי ישראל ועם הסוכנות היהודית, לפיו הוחכרו לה מקרקעין- "משבצת קרקע" לתקופה של 3 שנים לצורך ישוב חקלאי. שטח משבצת הקרקע היה 3800 דונם המכיל 96 נחלות (להלן: "חוזה החכירה"). על-פי טענת המשיבה, הפרת החוק התייחסה בכל הנוגע לקרקעות, שהוחכרו לאגודה באזור המכונה "קודרייה", קרקעות המצויות מעל לכנרת ליד שטח קיבוץ חוקוק ולא בסמוך למושב האגודה.

טענתה העיקרית של המשיבה - בשמת גלין, מתוקף הסמכה על פי החוק ההתיישבות החקלאית (סייגים לשימוש בקרקע חקלאית ובמים), התשכ"ז-1967 (להלן: "חוק ההתיישבות"), היא כי האגודה קיבלה על פי חוזה החכירה קרקע השייכת למדינה, ולכן היה עליה לשאת באחריות למתרחש בקרקע, לעבד אותה ולמנוע כל הפרה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח