חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א 1970/14 - עו"ד נתן פנץ נ' הרצל יצחקי
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 1970/14 - עו"ד נתן פנץ נ' הרצל יצחקי

ע"א 1970/14

עו"ד נתן פנץ

נ ג ד

הרצל יצחקי

בבית המשפט העליון

[07.10.2014]

כבוד השופט י' דנציגר

 

החלטה

 

לפני בקשה לעיכוב ביצוע חיוב בהוצאות, אשר הוטל על המבקש בפסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב - יפו (השופט ח' ברנר) בה"פ 2049-12 מיום 13.1.2014.

רקע והשתלשלות הליכים

1. המשיב הגיש נגד המבקש תובענה לבית המשפט המחוזי בדרך של המרצת פתיחה לאכיפת הסכם מכר מקרקעין, במסגרתו רכש המשיב מהמבקש חנות ברחוב המלך ג'ורג' בתל-אביב. מעובדות פסק הדין עולה, בתמצית, כי הבעלות בחנות רשומה על שם קרן קיימת לישראל וזכויות החכירה רשומות על שם אביו ודודו של המבקש (להלן: האחים פנץ). במרוצת השנים נפטרו האחים פנץ ומלוא הזכויות בחנות עברו לידי המבקש, הגם שלא נרשמו על שמו. בשנת 2005 כרתו המבקש והמשיב הסכם בגדרו מכר המבקש למשיב את החנות. על-פי הוראות ההסכם, על המבקש היה לפעול לרישום החנות על שמו בלשכת רישום המקרקעין תוך פרק זמן של 90 יום מחתימת ההסכם. המבקש עשה אמנם ניסיון לרשום את הזכויות על שמו, אך אז התברר כי הזכויות בחנות הן זכויות חכירה, אשר פקעה, וכי יש לשלם חוב דמי חכירה למינהל מקרקעי ישראל (להלן: המינהל). עוד התברר כי העברת זכויות החכירה לידי המשיב כרוכה בתשלום דמי הסכמה למינהל. בעקבות זאת, עתר המשיב לבית המשפט לקבלת צו המורה על אכיפת ההסכם וצו הקובע כי המבקש הפר את ההסכם בכך שלא פעל לרישום החנות על שמו.

2. בית המשפט המחוזי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח