חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א 2519/18 - פלוני ואח' נ' פלונית ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 2519/18 - פלוני ואח' נ' פלונית ואח'

ע"א 2519/18

1. פלוני

2. פלונית

3. פלוני

נ ג ד

1. פלונית

2. הראל חברה לביטוח בע"מ

3. אילון חברה לביטוח בע"מ

בבית המשפט העליון

[09.04.2018]

כבוד השופט נ' הנדל

בשם המערערים - בעצמם

 

ניתן היום, ‏כ"ד בניסן התשע"ח (‏9.4.2018).

פסק-דין

 

1. מונח לפני ערעור על החלטתו של בית משפט השלום בבאר שבע (כב' סגן הנשיאה ע' רוזין) מיום 20.3.2018, שלא לפסול את עצמו מלדון בעניינם של הצדדים.

המערערים - שני הורים ובן - הגישו נגד המשיבים תובענה נזיקית, הנסובה סביב מעשים מגונים שלפי הנטען בוצעו במערער 1 בהיותו קטין. המשיבים הם העמותה שהפעילה את הגן בו התחנך מערער 1 במועדים הרלוונטיים וחברות ביטוח. בתיק נערכו, בין היתר, שתי ישיבות הוכחות, שבהן נחקרו עדים מטעם המערערים ועדים מטעם המשיבים. לטענת המערערים בית משפט השלום ניהל את דיוני ההוכחות תוך הטיה שיטתית נגדם, באופן הפוגע בזכותם להליך הוגן והמעיד כי בית המשפט אינו אובייקטיבי. טענות אלה ביססו המערערים על מספר נדבכים, ובעיקר על הורה בדבר הגשת תיק מוצגים, שאלות שהתיר בית המשפט לשאול עדים שונים במהלך חקירתם, ספר שלא התיר בית המשפט לקבל כראיה, שאלות ששאל בית המשפט בעצמו חלק מן העדים והערות שהעיר בית המשפט למערערת 2, כגון ההערה שלא להפריע למהלך שמיעת העדים.

2. בית משפט השלום דחה את בקשת המערערים לפסילת המותב. ראשית נקבע כי המערערים לא הגישו את בקשת הפסילה בהזדמנות הראשונה שהייתה להם, אלא רק לאחר שתמו ראיות הצדדים ולאחר שהוגשה תמצית טיעון מטעם באי כוחם ונקבע דיון להשלמת סיכומים בעל פה. שנית, נקבע כי טענות המערערים אין מגלות חשש ממשי למשוא פנים, שכן מדובר בהחלטות דיוניות שניתן להשיג עליהן באמצעות הליכים ערעוריים, ושאינם מעידים על כך שבית המשפט גיבש עמדה ביחס לגוף המחלוקת בין הצדדים. כן הובהר כי דעתו של בית משפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח