חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"א 329/20 - יש- אל מפס בע"מ נ' שלמה כ.א.ל בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 329/20 - יש- אל מפס בע"מ נ' שלמה כ.א.ל בע"מ

ע"א 329/20

יש- אל מפס בע"מ

נ ג ד

שלמה כ.א.ל בע"מ

בבית המשפט העליון

[24.01.2021]

כבוד הרשמת דר להב

בקשה דחופה מטעם למחיקת חלק מסיכומי המשיבה ולהוצאת מסמך מתיק מוצגיה; תשובת המשיבה; בקשה מטעם להגשת תשובה לתגובת המשיבה לבקשה להוספת ראיות המערערת

החלטה

 

1. הערעור שבכותרת מופנה כנגד פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו מיום 1.12.2019 בת"צ 43231-02-17 (להלן: פסק הדין), שבגדרו דחה על הסף בקשה לאישור תובענה כייצוגית שהגישה המערערת. בית המשפט המחוזי החליט לדון בסוגיית העילה האישית של המערערת כטענה מקדמית, ובסוגיה זו התקיימו חקירות והוגשו סיכומים בכתב. כבר עתה יצוין, כי בבית המשפט קמא הגישה המערערת "בקשה לסילוק סיכומי התגובה של המשיבה", בטענה כי המשיבה צירפה לסיכומיה ראיה חדשה, ללא קבלת רשות לכך. לאחר שהוגשו תשובה ותגובה לתשובה, קבע בית המשפט קמא כך (החלטה מיום 19.11.2019): "לעניין הבקשה/המחלוקת שעל הפרק די בטיעוני הצדדים שהובאו עד כה בפני 'וכל המוסיף גורע'. החלטה מתאימה תינתן בנפרד". 12 ימים לאחר מכן ניתן פסק הדין.

2. אותם סיכומים שבמחלוקת צורפו על ידי המשיבה כמוצג 13 לתיק המוצגים מטעמה במסגרת הערעור. המערערת מבקשת להורות על הוצאת מוצג 13 מתיק בית המשפט ועל מחיקת כל התייחסות אליו בסיכומי המשיבה. לטענת המערערת, מדובר בראיה חדשה (הסכם נוסף בין הצדדים, שלא היה בין הראיות שהגישה המשיבה לבית המשפט קמא), שצורפה מבלי שהתבקשה או התקבלה רשות לכך.

3. המשיבה טוענת כי מוצג 13, סיכומיה בבית המשפט קמא, הוגשו ונקלטו לתיק בית המשפט, ולא ניתנה כל החלטה המורה על הוצאתם מהתיק או מחיקת קטעים מהם, אף שהמערערת ביקשה זאת במפורש. לשיטת המשיבה, כל מסמך שהוגש לערכאה קמא הוא חלק מחומר הראיות וכשיר להגשה לערכאת הערעור, בהיעדר החלטה מפורשת על הוצאתה של הראיה מהתיק או קביעה כי אינה קבילה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח