חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"א 527/13 - עזבון מנטל מדלן ז"ל נ' בני ברית חברה רשומה לפי חוק החברות
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 527/13 - עזבון מנטל מדלן ז"ל נ' בני ברית חברה רשומה לפי חוק החברות

ע"א 527/13

עזבון מנטל מדלן ז"ל

נ ג ד

בבית המשפט העליון

[24.03.2013]

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

בשם המבקש - עו"ד מוטי קניבסקי

בשם המשיב - עו"ד גיא מרצקי

 

החלטה

 

1. בפני בקשה לעיכוב ביצוע שנסבה על פסק דין של בית המשפט המחוזי בחיפה (ה"פ 8604-11-10, השופטת ד' סלע). בית המשפט קמא דחה תביעה שהגיש עיזבון המנוחה מדלן מנטל ז"ל באמצעות יובל מנטל, אחד היורשים, שהוא גם בנה של המנוחה (להלן: המבקש) כנגד החברה המשיבה (להלן: המשיבה), והשית על המבקש את תשלום הוצאות המשפט שלה בסך של 18,000 שקל. הבקשה שבפני היא לעיכוב הביצוע של תשלום הוצאות המשפט עד להכרעה בערעור שהוגש על-ידי המבקש.

2. העובדות הרלוונטיות לענייננו הן בקצרה כדלקמן: אמו של המבקש (להלן: המנוחה) התגוררה בדיור מוגן אצל המשיבה. בתמורה לכך, שילמה המנוחה למשיבה תשלום חודשי בסך של 2,690 שקל. בנוסף, בחוזה שנעשה בין המנוחה למשיבה נקבע כי המנוחה תפקיד אצל המשיבה פיקדון בסך של 90,000 שקל (להלן: הפיקדון), וכי "בתום תקופת הניסיון של 3 חודשים... ולאחר מכן במשך כל ששה חודשים יהפוך מפעם לפעם חלק שמיני (1/8) של הפקדון באופן יחסי לתקופה שעברה". עוד נקבע בחוזה כי יתרת הפיקדון תוחזר למנוחה או ליורשיה, לפי העניין. בהסתמך על הוראות אלה, במהלך השנים שבהן התגוררה בדיור המוגן חילטה המשיבה שמינית מן הפיקדון כל שישה חודשים, עד אשר הפיקדון כולו חולט בסופו של דבר.

3. המנוחה צוותה את כל רכושה לבתה דורית ז"ל, אחותו של המבקש (להלן: דורית). לאחר פטירתה של המנוחה, נערכה בין דורית לבין המשיבה התחשבנות, במסגרתה שילמה דורית למשיבה סך של 429 שקל. דורית נפטרה בשנת 2007, והמבקש הוכרז כיורשה היחיד.

4. כעשר שנים לאחר פטירת אימו וכשלוש שנים לאחר פטירתה של דורית, דרש לראשונה המבקש מהמשיבה החזר של הפיקדון. משבקשתו לא נענתה הוא הגיש המרצת פתיחה לבית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח