חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"א 9502/02 - שמואל רוזנבאום ואח' נ' יעקובי אברי, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 9502/02 - שמואל רוזנבאום ואח' נ' יעקובי אברי עליון

ע"א 9502/02

1. שמואל רוזנבאום

2. ביטוח חקלאי אגודה שיתופית הדדית בע"מ

נ ג ד

יעקובי אברי


בבית המשפט העליון בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[29.7.2004]


כבוד הנשיא א' ברק

כבוד השופט א' ריבלין

כבוד השופט א' גרוניסבשם המערערים - עו"ד משה עבדי

בשם המשיב - עו"ד אילן קנר

פסק-דין

 

השופט א' ריבלין:

 

1.    המשיב, חבר קיבוץ גבים (להלן: הקיבוץ), יליד חודש מאי 1946, נפגע בתאונת דרכים ביום 15.3.1988. תאונה זו הוכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי. ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי קבעה למשיב נכות אורטופדית צמיתה בשיעור של 10%, ונכות זו בלבד. בבית-המשפט המחוזי הותר למערער להביא ראיות לסתור את קביעת הוועדה. במסגרת זו, מונו בבית-המשפט מספר מומחים רפואיים ואלה הוסיפו על הנכות האורטופדית. על-סמך חוות-דעתו של מומחה בתחום המחלות הזיהומיות נקבעה למשיב נכות צמיתה בשיעור 20%, בשל הסיכוי כי יתפתחו אצלו בעתיד דלקות וזיהומים בעצם הירך. כן נקבעה למשיב נכות צמיתה בשיעור 5% בתחום הרפואה הפסיכיאטרית. נכותו המשוקללת של המשיב הועמדה, איפוא, על שיעור של 31.6%.

2.    עובר לתאונה עבד המשיב בתחום גידולי השדה בקיבוץ ובמקביל הועסק על ידי תנובה מרכז שיתופי לשיווקתוצרת חקלאית בישראל בע"מ (להלן: תנובה), כאיש שיווק מטעם הקיבוץ. עבודתו בתנובה הייתה כרוכה בנסיעות ארוכות לכל חלקי הארץ ובפעילות גופנית, שהמשיב אינו יכול לעמוד בה עוד. בית-המשפט קבע כי עקב התאונה נאלץ המשיב להפסיק את עבודתו בתנובה והוא עובד כיום כמרכז גידולי השדה בקיבוץ, תפקיד שאינו דורש ממנו מאמץ גופני. לאור כל אלה, ולאור גילו של המשיב והעובדה שלא רכש מקצוע אחר, העמיד בית המשפט את פגיעתו התפקודית על שיעור של 40%.

הואיל והמשיב לא קיבל שכר על עבודתו בקיבוץ ובתנובה באופן ישיר, העריך בית-המשפט את שכרו, עובר לתאונה, על פי הראיות שהוצגו בפניו, והעמידו על סכום כולל של 9,000 ש"ח בחודש, לאחר ניכוי מס-הכנסה. את רמת השתכרותו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח