חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"ח (ירושלים) 28974-06-19 - ידידיה אפרים משולמי נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"ח (ירושלים) 28974-06-19 - ידידיה אפרים משולמי נ' מדינת ישראל

ע"ח (ירושלים) 28974-06-19

ידידיה אפרים משולמי

נ ג ד

מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בירושלים

[23.07.2019]

כבוד השופט אברהם רובין

החלטה

 

1. ערר על החלטת בית משפט השלום (כב' השופט ארנון איתן), מיום 30.5.19, בתיק ה"ת 43908-04-19. בהחלטתו דחה בית משפט קמא את בקשת העורר להשיב לידיו שלושה מסוקים שנתפסו על ידי המשיבה ומוחזקים אצלה.

2. המסוקים נתפסו על ידי המשיבה אגב חקירה ולאחר מכן כתב אישום שהוגש נגד העורר בגין עבירות על חוק הטיס, תשע"א-2011. על פי הנטען בכתב האישום, בתקופה שבין 25.7.18 לבין 18.12.18 החזיק העורר בשלושה מסוקים ובמטוס זעיר, ובמספר מקרים הוא הטיסם בניגוד לדין. כך, באישום הראשון נטען כי העורר המריא עם אחד המסוקים ממנחת לא מורשה וכי הוא טס באזור אסור לטיסה, כל זאת בשעה שהמסוק לא נרשם כדין, לא סומן כדין ולא הייתה לגביו "תעודת כושר". באישום השני נטען כי בהזדמנות אחרת הטיס העורר מסוק אחר באזור אסור לטיסה, זאת בשעה שחיל האוויר ביצע באותו אזור טיסת אימון של מטוס תובלה מסוג קרנף. המסוק של העורר לא זוהה במכשירי מטוס הקרנף ובשל כך נוצרה סכנה לתאונה אווירית, אשר חייבה את מטוס הקרנף לסטות ממסלולו. באישום השלישי נטען כי העורר הטיס את המטוס הזעיר שלו ממנחת לא מורשה, מבלי שהמטוס סומן כדין ומבלי שהוא נרשם כדין. ולבסוף, באישום הרביעי נטען כי ב- 19 מקרים נוספים הטיס העורר מסוק באזור אסור לטיסה, מבלי שהמסוק סומן כדין ומבלי שהוא נרשם כדין.

3. בשלב מסוים, לפני הגשת כתב האישום, הוחזר לעורר המטוס הזעיר ואילו בקשתו להשבת המסוקים נדחתה, כאמור, על ידי בית משפט קמא. בהחלטתו קבע בית משפט קמא כי קיימת תכלית מניעתית להמשך החזקת המסוקים, כיוון שלכאורה עשה בהם העורר שימוש שלא כדין, פעם אחר פעם, למרות שכבר הורשע בעבר בביצוע עבירה דומה. כמו כן קבע בית המשפט קמא, כי החזקת המסוקים מוצדקת גם לנוכח כוונת המדינה לחלטם בסוף ההליך הפלילי. בהקש ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח