חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"ח (ירושלים) 29898-12-20 - איסמעיל אבו דהוק נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"ח (ירושלים) 29898-12-20 - איסמעיל אבו דהוק נ' מדינת ישראל

ע"ח (ירושלים) 29898-12-20

איסמעיל אבו דהוק

נ ג ד

מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בירושלים

[17.12.2020]

כבוד השופטת שושנה ליבוביץ

החלטה

 

1. ערר על החלטת בית משפט השלום לתעבורה בירושלים (כב' השופט א' איתן) בתיק בא"ש 25-12-20 מיום 8.12.20 בה נדחתה בקשת העורר לביטול איסור שימוש ברכב.

2. ביום 30.11.20 נתפס רכב בבעלות העורר, שנהג בו עובד המועסק על ידו, לאחר שבדיקת שקילה העלתה כי משקלו חורג בשיעור 16.4% מהמשקל המותר. בהמשך לכך נתנה הודעה על איסור שימוש בו למשך 30 ימים.

3. העורר פנה לבית משפט קמא בבקשה לביטול איסור השימוש ברכב. הבקשה נדחתה. נקבע כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת הנטען. הודגש כי שימוש ברכב עם משקל עודף יוצר סיכון משמעותי למשתמשים בדרך שכן הדבר עלול להשפיע על היכולת לשלוט בו ולהגיב למצבי סיכון. צוין כי גם אם יונח שמדובר בנסיעה קצרה בתוך אתר עבודה אין בכך רבותא שכן במקרה כזה הסיכון מופנה כלפי מי שנמצא בשטח. עוד נקבע כי המקרה דנן לא בא בגדרי החריגים הקבועים בפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א-1961 (להלן: הפקודה). אמנם בעל הרכב העיד כי הוא מסביר לנהגים את חובתם שלא לחרוג מהמשקל המותר, אולם לא הונחה תשתית להוכחת דבריו. צוין כי לחובת העורר הרשעה משנת 2019 בגין עבירה של שימוש ברכב שנאסר לשימוש בשל חריגה ממשקל, שבגינה נידון לקנס ולהתחייבות למשך שנתיים.

4. לטענת העורר, הרכב משמש אותו לפרנסתו בחברה אשר בבעלותו. איסור השימוש בו גורם לו נזקים כלכליים כבדים. לא ניתן לשכור רכב חלופי שכן השימוש ברכב מבוטח בתנאי ביטוח מיוחדים. לטענתו, חל בעניינו החריג הקבוע בסעיף 57ב לפקודה, שכן העיד כי הוא מקפיד באופן דקדקני על קיומם של נהלים ברורים וכללי בטיחות ומדריך את עובדיו לפעול על פי חוק. העורר מוסיף וטוען כי היה על בית המשפט קמא ליתן משקל לכך שקיימת אפשרות של סטייה בשיעור 3% בשקילה. במצב דברים זה, יש להניח לטובתו כי הייתה סטייה במקרה דנן ולפיכך החריגה שנותרה, בשיעור 13.1%, היא מתחת לברירת המשפט הקבועה בחוק ובאה בגדרי ברירת קנס. ב

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח