חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"ח (תל-אביב-יפו) 38427-02-21 - יוסי דוד טרוזמן נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"ח (תל-אביב-יפו) 38427-02-21 - יוסי דוד טרוזמן נ' מדינת ישראל

ע"ח (תל-אביב-יפו) 38427-02-21

יוסי דוד טרוזמן

נ ג ד

מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[11.03.2021]

כבוד השופט אברהם הימן

החלטה

 

לאחר שעיינתי עיין היטב בכתב הערר (להלן - "הערר"), ולאחר ששמעתי טענות הצדדים בדיון שהתקיים לפני ביום 24.2.21, מצאתי באופן חריג לפתוח החלטה זו בשאלה. השאלה היא: מה דין ערר שהוגש לבית המשפט כשאין בצדו עתירה לצו או להחלטה? ואם אכן, הוגש ערר מעין זה, מה ראוי שתהיה תגובת בית המשפט?

אכן, פתיח זה להחלטה, יש בו משום פתיח לחידה, כפי שיפורט להלן לא כך הם פני הדברים. לאחר הדברים האלה אביא העובדות הרלבנטיות לעניין.

משום שהערר שלפני רצוף בחסר עובדתי אנסה להביא העובדות כפי העולה מתוך המסמכים שלפני כמו גם טיעוני הצדדים. ראוי לפתוח בכותרת ההליך שלפני וכפי שמצא בא כוח העורר להכתירה: "ערר על דחיית בקשה לביטול השבתה מנהלית ברכב ל- 30 יום" - זו הכותרת. מתוך האמור בערר נאמר בסעיף 1 שבו: "רכבו של העורר "הושבת מנהלית" ל- 30 יום ביום - 23.1.21, בגין עבירה של נהיגה בזמן פסילה בניגוד לסעיף 67 לפקודת התעבורה". בא כוח העורר בחר לנקוט לשון לקונית ולפיכך, עניין זה מצריך בירור עובדתי. מה כוונת הדברים? שהרי מדובר בערר על החלטת בית משפט קמא (בית משפט השלום לתעבורה בבת - ים). כותב כתב הערר לא מצא לנכון לפרט העובדות לאשורן. כל שמצא לציין הוא כי סלע המחלוקת הוא בשאלה: "האם היה על העורר להפקיד פעם נוספת את רישיון נהיגתו במסגרת הליך סביב אותה עבירה". יצוין כי מתוך דברים אלה, ואוסיף כי גם מתוך האמור בערר, אין להבין מהו הרקע העובדתי להליך של הערר שהוגש לבית משפט מחוזי.

מתוך הערר (מבין השורות ומתוך המלל הרב) עולה כי טרוניית העורר היא על כך שעובר ליום 23.1.21 או באותו יום, עת נעצר על ידי שוטר, מן הסתם בעת נהיגת רכבו, יוחסה לו עבירה של נהיגה ברכב בעת שרישיון הנהיגה שלו היה פסול, ולפיכך אסור היה לו לנהוג. עוד עולה כי משום עבירה זו, של "נהיגה בזמן פסילה", הושבת רכבו של העורר, מה שמכונה בפי בא כוח העורר "השבתה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח