חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"מ/10/21 - טוראי א' ש' - המערער נ' התובע הצבאי הראשי - המשיב, ה ח ל ט ה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"מ/10/21 - טוראי א' ש' - המערער נ' התובע הצבאי הראשי - המשיב

טוראי א' ש' - המערער

(ע"י ב"כ, רס"ן עמית שוחנצקי; סגן יוסי אלבז; סגן אילון גונן)

נ ג ד

התובע הצבאי הראשי - המשיב

(ע"י ב"כ, סרן קרן יעקובסון; סרן סיוון שפייזר)

בבית הדין הצבאי לערעורים

[11.03.2021]

אלוף דורון פיילס - הנשיא

הנשיאהערעור על החלטה של בית הדין הצבאי המחוזי במחוז שיפוטי זרוע היבשה שניתנה בתיק ז"י (מחוזי) 45/21 (אל"ם מאיה גולדשמידט - ) ביום 8.3.2021. הערעור נדחה.

ה ח ל ט ה

 

 

רקע כללי

1. המערער, טוראי א' ש', נעצר ביום 24.2.2021 בחשד לשימוש בלתי חוקי בנשק. ביום 25.2.2021 האריך בית הדין המחוזי את מעצרו הממשי לצורכי חקירה עד יום 1.3.2021. ערעור שהגישה ההגנה על החלטה זו נדחה (ע"מ/9/21 טור' ש' נ' התובע הצבאי הראשי (2021)). ביום 1.3.2021 שוחרר המערער בהסכמת התביעה למעצר פתוח ביחידתו, מבלי שנקבעו תנאים מגבילים נוספים.

2. ביום 3.3.2021 הוגש כנגד המערער כתב האישום, שבו מיוחסת לו עבירה שעניינה שימוש בלתי חוקי בנשק, לפי סעיף 85 סיפה לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955. בכתב האישום נטען, כי ביום 23.2.2021, בעת שהמערער השתתף בקורס חובשים בבא"ח גבעתי, שהה המערער בחדר המגורים ביחד עם חיילים נוספים. בחדר הסמוך שהו חיילים מהקורס שהרעישו בעת ההתארגנות לשינה. החיילים מחדרו של המערער דפקו על הקירות וביקשו מהחיילים בחדר הסמוך להנמיך את קולם, אולם הם לא שעו לבקשותיהם. בשלב מסוים הוציא חברו של המערער לחדר, טור' מיכאל, רימון אימונים (המכונה: "פקפק") שנותר בתיקו האישי. המערער נטל את הרימון מידו של טור' מיכאל, יצא מהחדר ופנה לחדר הסמוך, הפעיל את ידית הרימון, זרק אותו לחדר הסמוך וסגר את הדלת מאחוריו. הרימון התפוצץ בתוך החדר ורוב יושביו סבלו מצפצופים באוזניים ומכאבים באוזניים ובעיניים, אשר חלפו לאחר מספר שעות.

3. עם הגשת כתב האישום, ביקשה התביעה הצבאית להורות על מעצרו הפתוח של המערער עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינו. ההגנה התנגדה לבקשה. בית הדין המחוזי מצא לקבל את בקשת התביעה והורה על מעצרו הפתוח של המערער בתנאים מגבילים, כך שיורחק מאמצעי לחימה, וקצב את המעצר הפתוח עד ליום 6.5.2021. מכאן הערעור שלפניי.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח