חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"ע 22372-02-19 - מדינת ישראל - משרד החינוך 2. משטרת ישראל ואח' נ' פביאן סעדה, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"ע 22372-02-19 - מדינת ישראל - משרד החינוך 2. משטרת ישראל ואח' נ' פביאן סעדה

ע"ע 22372-02-19

1. מדינת ישראל - משרד החינוך 2. משטרת ישראל

בשם המשיבה - עו"ד עוזי מזור

נ ג ד

פביאן סעדה

בשם המבקשת - עו"ד ליטל סדובסקי

בית הדין הארצי לעבודה

[27.02.2019]

השופט אילן סופר

החלטה

 

השופט אילן סופר

1. לפניי בקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית הדין האזורי בירושלים (השופטת שרה שדיאור ונציגי הציבור מר יוסף קשי ומר יוסף בנבנישתי; פ"ה 7648-09-15). בפסק הדין התקבלה תביעתה של המשיבה ובוטלה החלטתו של הגף להערכת תארים ליד משרד החינוך (להלן: הגף) תוך שניתן סעד הצהרתי לפיו יש להעניק "אישור שקילות" לתואר ראשון שלמדה המשיבה באוניברסיטת באזאנסון בצרפת. לאור התוצאה, חייב בית הדין את המדינה לשלם למשיבה את כל הזכויות הכספיות הנובעות מהכרה וזאת לתקופה של שבע שנים עובר להגשת התביעה, וכן הוצאות משפט בסך 8,000 ש"ח.

2. עיכוב הביצוע מתבקש הן בנוגע לסעד הצהרתי - הנפקת אישור שקילות המכיר בתוארה של המשיבה לצורכי דירוג ושכר והן בנוגע להפרשי שכר רטרואקטיביים החל משבע שנים עובר להגשת התביעה ועד למועד מתן פסק הדין, ותשלומים שוטפים.

הרקע לבקשה ופסק דינו של בית הדין האזורי

3. המשיבה, ילידת צרפת, גויסה למשטרת ישראל ביום 16.5.1989 לתפקיד מתכנתת מחשבים ועד היום היא מועסקת שם. בשנת 2008 החלה המשיבה ללמוד באוניברסיטה של באזאנסון בצרפת במסגרת "לימודים מרחוק" לקבלת תואר ראשון בתחום "מדעי המחשב", כשמשך לימודי תואר זה עומד על שלוש שנים. מוסכם בין הצדדים שהמדינה הכירה בתואר בתחום מדעי המחשב מאוניברסיטת באזאנסון כשקול לתואר ישראלי לצורך דירוג שכר של עובדי מדינה, וכי אישור שקילות ניתן לעובד אחר מאותה אוניברסיטה. המשיבה קיבלה פטור בן שנה אחת בשל לימודיה הקודמים וניסיונה המקצועי, בהתאם למכתבים מהאוניברסיטה, ובפועל מוסכם שהיא למדה ארבעה סמסטרים אוניברסיטאיים מלאים, סיימה את לימודיה באופן מלא ביום 1.7.2013 וקיבלה תואר ראשון מהאוניברסיטה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח