חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"ע 33260-03-20 - דן בן שלמה נ' מדינת ישראל, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"ע 33260-03-20 - דן בן שלמה נ' מדינת ישראל

ע"ע 33260-03-20

דן בן שלמה

נ ג ד

מדינת ישראל

בית הדין הארצי לעבודה

[28.07.2020]

בפני ורדה וירט ליבנה, השופטת סיגל דוידוב-מוטולה, השופטת חני אופק גנדלר נציגת ציבור (עובדים) גב' שרה זילברשטיין היפש, נציג ציבור (מעסיקים) מר עצמון ליפשיץ הנשיאה

ב"כ המערער עו"ד גיא אופיר, עו''ד דימה נודלמן

ב"כ המשיבה עו"ד רביד אבוקרט

פסק דין

 

1. לפנינו ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי תל אביב (בשבתו בבת ים) (השופטת יפית זלמנוביץ' גיסין ונציגי הציבור מר אריה סומר וגב' חגית מנדלביץ'; סע"ש 11912-08-17) אשר פסק למערער פיצוי בסך 66,666 ₪ בגין הטענה להתנכלות המשיבה כלפיו לאור תלונה שהגיש בשנת 2014. המערער הגיש ערעור על כך שבית הדין האזורי הפחית בגין "אשם תורם" של המערער בגובה של 20%, וכן על גובה הפיצוי שנפסק, בעיקר על כך שבית הדין האזורי לא התייחס לכך שהמערער כימת את תביעתו לאחר שהפחית את הסכום הכולל של תביעתו בגין רכיב ההתנכלות לסך של 100,000 ₪ ורכיב עגמת הנפש סך של 100,00 ₪ נוספים. בית הדין האזורי חישב את הפיצוי לפי חלוקה פנימית שערך בתוך סכום התביעה, ולכן הסכום שפסק היה מתוך סך של 83,333 ₪.

2. לאחר ששמענו את טענות הצדדים באריכות ובחנו את החומר שבפנינו, אנו סבורים כי יש מקום להעלות את סכום הפיצוי שנפסק למערער, ומצאנו שהחלוקה הפנימית שנעשתה בתוך רכיבי התביעה אינה נכונה ויש לראות את שני הרכיבים כסכום אחד כולל של 200,000 ₪ במקסימום.

3. לאור האמור, אין אנו סבורים כי יש לפצות את המערער במלוא סכום תביעתו, אולם, לאחר שבחנו את כלל הנסיבות אנו סבורים כי יש לפסוק לזכותו סך של 100,000 ₪ במקום הסכום שנפסק לזכותו בבית הדין האזורי. סכום זה ישולם תוך 30 יום מהיום.

כמו כן, ברצוננו לציין כי המושג "אשם תורם" אינו מתאים לנדון לפנינו. זהו מושג שבדרך כלל מובא כאשר מדובר בתביעה נזיקית ולא בתביעה לפיצוי בגין התנהגות ביחסי עבודה הנדון בפנינו, במיוחד כאשר מדובר בתביעה לנזק לא ממוני. אולם יש לציין כי בתי הדין לעבודה כאשר הם דנים בתביעות בגין התעמרות והתנכלות תעסוקתית או תביעות של חושפי שחיתויות, כאשר נפסק הפיצוי הלא ממוני נלקחת בחשבון לעיתים התנהלותו של התובע במסגרת התמונה הכוללת.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח