חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"ע 7311-10-19 - דבורה קנץ נ' מדינת ישראל, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"ע 7311-10-19 - דבורה קנץ נ' מדינת ישראל

ע"ע 7311-10-19

דבורה קנץ

נ ג ד

מדינת ישראל

בית הדין הארצי לעבודה

[28.07.2020]

לפני ורדה וירט ליבנה, השופטת לאה גליקסמן, השופט רועי פוליאק נציגת ציבור (עובדים) גב' שרה זילברשטיין-היפש, נציג ציבור (מעסיקים) מר דן בן חיים הנשיאה

ב"כ המערערת - עו"ד אריאל שמר, עו"ד שלומי אלעד

ב"כ המשיבה - עו"ד יאנה סימקין

 

פסק דין

 

1. לפנינו ערעור על פסק דין חלקי של בית הדין האזורי נצרת (השופט מוסטפא קאסם ונציגי הציבור מר אדהם פלאח ומר אליאס ג'טאס; ק"ג 36123-0416), שבו נפסק כי היה מקום להפעיל את סעיף 32(ה) לחוק שירות המדינה (גמלאות)[נוסח משולב], תש"ל - 1970 (להלן - חוק הגמלאות) ולהפחית את גמלתה של המערערת נוכח העובדה שעבדה במקביל במשרד החינוך ובמועצה מקומית עמק יזרעאל בבית ספר תיכון.

2. בהסכמת הצדדים, נקבע בהחלטה מיום 17.2.2019 שבית הדין ידון תחילה בשאלת פרשנות סעיף 32(ה) לחוק הגמלאות, וכי בנוגע לשאלה זו אין מחלוקת עובדתית אלא משפטית בלבד. בית הדין קיבל בשאלת הפרשנות את עמדתה של המדינה, והתייחס אך לא דן בטענות המערערת בנוגע לאופן יישום סעיף 32(ה) לחוק הגמלאות, כמו גם בטענותיה בנוגע לשינוי מדיניות בשנת 2015 וכן לטענתה כי המדינה הפרה את חובת תום הלב וחובת הגילוי, שבנוגע אליהן גם לא הובאו ראיות.

3. לאחר בחינת טענות הצדדים לפנינו בכתב ובעל פה וכלל חומר התיק אנו קובעים כמפורט להלן.

4. לדעתנו, לא היה מקום לפצל את הדיון ולדון במנותק וללא שמיעת עדויות בשאלת פרשנות סעיף 32(ה) לחוק הגמלאות, כיוון שחלק מהטענות האחרות, כגון נוהג רב שנים והעובדה שעד שנת 2015 לא יושם סעיף 32 לחוק הגמלאות, משליכות על הפרשנות הנכונה. כמו כן, בכל הנוגע לסעד לו זכאית המערערת, יש השלכות גם לטענת ההסתמכות, ולטענתה בדבר הפרת חובת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח