חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"פ 1077/19 - ישראל אברהם אמסלם נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 1077/19 - ישראל אברהם אמסלם נ' מדינת ישראל

ע"פ 1077/19

ישראל אברהם אמסלם

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

[29.10.2019]

כבוד הנשיאה א' חיות

כבוד השופט מ' מזוז

כבוד השופטת ע' ברון

בשם המערער:

עו"ד שרית עוז; גילת וקסלר

בשם המשיבה:

בשם שירות המבחן:

עו"ד סיון רוסו

גב' ברכה וייס

כ"ג באלול התשע"ט

 

בתמורה לפעולות אלה, העביר ויגדרוביץ לידי המערער סכום של 3,500 ש"ח, מתוכם העביר המערער לידי אביכזר 1,500 ש"ח.

על רקע התקיפות שבוצעו כלפיו, החליט המתלונן לעזוב את הארץ. בעת שהמתלונן שהה בציריך שבשוויץ, הגיעו לשם בתחילת חודש נובמבר 2015, המערער, ויגדרוביץ ואדם נוסף, רועי קריספין (להלן: קריספין), במטרה שויגדרוביץ יפנה ישירות למתלונן. ויגדרוביץ רכש אקדח צעצוע על מנת שהמערער וקריספין יאיימו באמצעותו על המתלונן. המערער וקריספין המתינו למתלונן בדירתו, ועם כניסתו אליה התנפלו עליו והיכו אותו. המתלונן צעק לעזרה, ואחד מהשניים איים עליו באמצעותאקדחהצעצוע ובהמשך נקשר המתלונןאלכיסאבאמצעותאזיקון. בחלוף כחצי שעה נכנס ויגדרוביץ לדירה והורה למערער ולקריספין להתיר את המתלונן. באותו שלב איים ויגדרוביץ על המתלונןכיאיןלובעיהלהרוגאותו, אלאאםיסכיםלתנאיו כי יתחתן עם ח"ב; כי ישכנע אותה להשאיראתילדיהבחזקתאביהם;וכי ישהה מחוץ לישראל לתקופה של שנה. המתלונן, בשל הפחד שנפל עליו,הסכים לתנאים אלה.

בתמורה לחלק שנטלו באירוע שילםויגדרוביץלמערער ולקריספין סכום של 10,000 ש"ח לכלאחד.

פסק-דין

 

הנשיאה א' חיות:

ערעור על גזר דינו של ביתהמשפטהמחוזיבירושלים (כבוד השופטר' כרמל) בת"פ14149-04-16שניתן ביום 14.1.2019 ובו נגזרו על המערער 17 חודשי מאסר בפועל וארבעה חודשי מאסר על תנאי לאחר שהורשע בעבירות של סחיטה בכוח ותקיפה בנסיבות מחמירות.

כתבהאישום, הכרעתהדיןוגזרדינושלביתהמשפטהמחוזי

1. המערער, יליד 1986, הודה במסגרתהסדרטיעוןבעובדותכתבאישוםמתוקןהמייחסלועבירה שלסחיטה בכוחלפיסעיף427 סיפא לחוקהעונשין, התשל"ז-1977 (להלן: החוק) ושלוש עבירות של תקיפהבנסיבותמחמירותלפיסעיפים382(א)ו-379לחוק.

2. כעולה מכתב האישום המתוקן, הרקע לביצוע העבירות הוא חשד לקיומה של מערכת יחסים בין המתלונן בהליך (להלן: המתלונן), יועץ נישואין, ובין ח"ב, אשר היא ובעלה דאז פנו אל המתלונן בשל קשיים במערכת הזוגית. בשנת 2015 התגרשו בני הזוג, והמתלונן התגרש אף הוא מאשתו. בעקבות החשד לקיומו של קשר כאמור בין המתלונן וח"ב, החלו להתפרסם פשקוילים בגנותו של המתלונן וכן בוצעו כלפי המתלונן וח"ב הטרדות שונות. בשלב מסוים פנה אדם בשם אלעזר ויגדרוביץ (להלן: ויגדרוביץ), מחסידות גור,אל המערער סיפר לו על ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח