חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"פ 11294/03 - מוחמד פואקה נ' מדינת ישראל, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 11294/03 - מוחמד פואקה נ' מדינת ישראל עליון

ע"פ 11294/03

ע"פ 11347/03

ע"פ 67/04

ע"פ 2467/04

ע"פ 2586/04

ע"פ 2592/04

מוחמד פואקה

מדינת ישראל

חדר אבו אחמד

זיאד אטרש

עומר אטרש

נ ג ד

מדינת ישראל

1. חדר אבו אחמד

2. מוחמד פואקה

1. עומר אטרש

2. זיאד אטרש


בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

[11.4.2006]


כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופט ס' ג'ובראן

כבוד השופטת א' חיותבשם המערערים - עו"ד לביב חביב, עו"ד ג'ג'יני עבד, עו"ד לביב חביב, עו"ד מוסטפא יחיא

בשם המדינה - עו"ד תמר פרוש

פסק-דין

 

 

השופט א' א' לוי:

 

1. לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש כתב אישום כנגד ארבעה נאשמים: עומר אטרש (להלן: "עומר"), חאדר אבו חאמד (להלן: "חאדר"), זיאד אטרש (להלן: "זיאד"), ומוחמד פואקה (להלן: "מוחמד"). לכל הארבעה יוחסו עבירות כנגד ביטחון המדינה, ומאחר ובפרק העובדות שבכתב האישום חלו תמורות, אביא להלן את תמציתן של העובדות שיוחסו לכל אחד מאותם נאשמים (להלן: "המערערים").

 ביחס לעומר אטרש נטען, כי בשלהי שנת 2002 הוא נפגש עם חבר בארגון הג'יהאד האיסלמי, מוחמד מסלאמה (להלן: "מסלאמה"), והסכים לקבל את הצעתו להצטרף לארגון ולהתחיל בפעילות במסגרת הפלג הצבאי. בעקבות כך נפגש עומר עם זיאד וחאדר, וצרף אותם לפעילותו - איתור מקומות מתאימים לביצועם של פיגועים בירושלים. הצעה דומה הוצעה למוחמד - אך הוא דחה אותה.

 אחת המטרות שנבחרה לביצועו של פיגוע היתה תחנת אוטובוס שבשעות הבוקר היא הומה מאדם. לצורך כך נפגש עומר עם מסלאמה, וקיבל מידיו מטען חבלה במשקל של כ-40 ק"ג, ושני מכשירי טלפון ניידים לצורך הפעלת המטען. למפגש זה הגיעו גם חאדר ומוחמד, והכוונה היתה להטמין את המטען בסמוך לאותה תחנה. אולם, מוחמד שנסע לפני חבריו כדי לאבטח את הפעולה, הזהיר מפני מחסום שהקים הצבא, ועל כן שבו המערערים על עקבותיהם והסתירו את המטען בביתו של עומר, בעוד שמכשירי הטלפון נמסרו לזיאד.

 ביום 23.11.02 ערכו המערערים סיור נוסף באזור תחנת האוטובוס, ושבו ותכננו כיצד להטמין את המטען, בעוד שזיאד הביע את דעתו כי ניתן לאתר מטרות טובות יותר לפיגוע. ביום 25.11.02 נעצר עומר, ובדרך זו סוכל הפיגוע המתוכנן.

 ועוד נטען, כי בתיאום עם מסלאמה ובידיעת חאדר, היה אמור עומר להיפגש עם מפגע שיישלח הארגון ויסייע לו להיכנס לתוככי ירושלים. אפשרויות נוספות אותן הגו עומר וחאדר, היו לפגוע בכוחות הביטחון שיגיעו לאזור הר הבית בחודש הרמדאן; לפגוע במאבטחים של ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח