חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"פ 1531/01 - טגניה מנגיסטו נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 1531/01 - טגניה מנגיסטו נ' מדינת ישראל, ~ הרשעה ברצח תוך דחיית טענה של אי שפיות. דחיית טענה לעונש מופחת בעבירת רצח לפי סעיף 300א(א) לחוק העונשין

ע"פ 1531/01

טגניה מנגיסטו

נגד, ~

מדינת ישראל, ~ , ~

בבית-המשפט העליון בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים , ~

[9.7.03, 17.6.03]

לפני ד' דורנר, י' טירקל, ס' ג'ובראן השופטים

ערעור על פסק-דין בית-המשפט המחוזי בירושלים מיום 9.1.01 עו"ד אלי כץ (מטעם הסניגוריה הציבורית) - בשם המערער
עו"ד יהושע למברגר - בשם המשיבה

פ ס ק - ד י ן, ~

פ ס ק - ד י ן


השופטת ד' דורנר


1. בתאריך 4.10.99 בשעות הבוקר, בבית-מגורי המשפחה במעלה-אדומים, דקר המערער למוות בסכין מטבח את אשתו, אקאל מנגיסטו (להלן: המנוחה). הדקירות כוונו לכל איברי גופה - הסכין פגעה בריאה, בכליה, בכבד ובמעיים - והמערער חדל רק לאחר ששיסף את גרונה. או אז החליף את בגדיו, השליך את הבגדים המגואלים בדם ואת הסכין למיכל האשפה השכונתי, ניגש לתחנת-המשטרה והתוודה כי הרג את אשתו. הוא הסביר לשוטר דובר אמהרית, בהודעה שנגבתה ממנו, כי באותו בוקר הבחין כי המנוחה משוחחת עם גבר ומאוחר יותר, בדירתם, אמרה לו המנוחה ששמעה מפיו של אותו גבר שהמערער מבקש להרעילה?. בין השניים פרץ ויכוח, במהלכו הטיח המערער במנוחה, כי מזה ארבעה חודשים - מאז ששבה מאתיופיה - הוא חושד בה כי היא מתרועעת עם גברים אחרים ומנסה לכשף אותו. המנוחה, מצדה, גידפה את המערער ואיימה לגרום למאסרו ולדבריו, הדבר הרתיח את דמו עד שנטל בידיו מקל והיכה את המנוחה. זו נמלטה למטבח, איימה עליו בסכין שנטלה שם, ולאחר שהוא - בנסותו לגונן על עצמו - נחתך בכף ידו, הוציא הוא את הסכין מידיה ובכעסו הרב דקר אותה בחלקי גופה השונים ואף שיסף את גרונה לאחר שכבר הייתה שרועה על רצפת המטבח.

המערער הואשם בבית-המשפט המחוזי בירושלים ברצח המנוחה.

2. בעדותו במשפטו חזר המערער על דבריו במשטרה, בשינוי מסוים: בעוד שבחקירתו הודה, כי המנוחה אחזה בסכין לאחר שהיכה אותה וכי נדקר תוך כדי הוצאת הסכין מידיה, הרי בעדותו סיפר, כי לאחר שאיימה עליו בסכין ודקרה אותו בידו, התעורר בו זעם והוא הכה את המנוחה ובהמשך דקר אותה למוות.

לבית-המשפט המחוזי הוגשו שתי חוות-דעת פסיכיאטריות, שהעריכו את מצבו הנפשי של המערער - האחת מטעם הסניגוריה והאחרת מטעם התביעה. האבחנה של שני הפסיכיאטרים הייתה, כי המערער סובל מהפרעות נפשיות, העשויות להתפתח לפסיכוזה. עם זאת, משתי חוות-הדעת עולה, כי כושר שיפוטו של המערער וכן יכולתו לשלוט בעצמו במידה השוללת אחריות פלילית, לא נפגעו.

חוות-הדעת הפסיכיאטרית שהוגשה מטעם התביעה קבעה, כי המערער מבין היטב, כי אסור היה לו לפגוע באשתו וכי הפרעותיו הנפשיות לא השפיעו על כושרו להימנע מן המעשה הקטלני.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח