חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"פ 1717/19 - ואיל אבו דבעאת ואח' נ' מדינתישראל ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 1717/19 - ואיל אבו דבעאת ואח' נ' מדינתישראל ואח'

ע"פ 1717/19

1. ואיל אבו דבעאת

2. חאתם אבו דבעאת

3. סאלח אבו דבעאת

4. חכים אבו דבעאת

5. קאסם אבו דבעאת

6. ראמי אבו דבעאת

7. חאפז אבו דבעאת

נ ג ד

1. מדינתישראל

2. נגאתיג'עברי

3. נידאלג'עברי

4. אשרף ג'עברי

בבית המשפט העליון

[01.04.2019]

כבוד השופט י' אלרון

בשם המבקשים - עו"ד יהודה שושן; עו"ד זאב וולף

בשם המשיבים - עו"ד נגה בן-סידי

מתורגמן - מר פואד ברקאת

 

לאחר אירועים אלו, בסמוך לשעה 14:30, הגיעו בני שתי המשפחות להסכם לפיו לא יצרו קשר האחת עם השנייה עד ליום 7.4.2015 (להלן: ההודנה).

בחלוף מספר דקות הגיעו המתלוננים למקום, מצוידים באלות, והחלו לגרום נזק לרכוש. או אז, יצאו הארבעה יחד עם אחרים מהחנות התחתונה, ותקפו את המתלוננים באמצעות החפצים בהם החזיקו בכוונה לפגוע בהם.

בשלב זה, הגיעו בריצה למקום המבקשים 3 ו-1, שהוא מתאגרף מקצועי, והצטרפו לארבעה. החבורה כולה תקפה בצוותא חדא את נג'אתי שהגיע למקום. המבקש 1 התכופף והרים חפץ חד שהיה במקום, וכאשר אשרף ג'עברי קפץ עליו כדי להרחיקו מנג'אתי, דקר המבקש 1 את אשרף בצווארו ובסנטרו.

בהמשך, חזר נג'אתי למקום עם אבן גדולה בידו כדי להכות את המבקש 1, אך הלה הכה אותו באגרופו והשניים נפלו לרצפה. בעוד נג'אתי שרוע על הרצפה, הגיעו המבקשים 3 ו-5 כשהאחד מחזיק במוט ברזל והשני בכיסא, והכו בצוותא את נג'אתי בראשו בחוזקה.

נידאלהתקרב לכיוונו של ניג'אתי בכדי לסייע לו, אולם אז הגיע המבקש 4 בריצה והכה את נידאל בראשו באמצעות מוט ברזל.

כתוצאה מהמעשים האמורים, כמתואר באישום השני, נגרמו לאשרף שלושה חתכים עמוקים בראש, בסנטר ובצוואר והוא נזקק לעשרות תפרים; לנג'אתי נגרמו שטפי דם בידיים, שריטות בעין השמאלית ושטף דם בראש; ולנידאל נגרמו שפשופים וחתכים בידיים.

החלטה

 

1. לפניי בקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר שהוטל על המבקשים בגזר דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים (השופטת ר' פרידמן-פלדמן) בת"פ 26007-04-15 מיום 20.1.2019, וזאת עד להכרעה בערעור.

2. המבקשים הורשעו, לאחר שמיעת ראיות, בשורה ארוכה של עבירות וניסיונות לביצוע עבירות אלימות, ובכללן בגרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, בין היתר תוך שימוש בנשק קר לפי סעיפים 333 ו-335(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין), ובנוכחותם של אחרים לפי סעיף 335(א)(2) לחוק העונשין, וזאת במהלך שני אירועים שיפורטו להלן במסגרת 2 אישומים.

3. על פי המתואר בכתב האישום המתוקן בשלישית, וכפי שנקבע בהכרעת הדין, בין המבקשים לבין משפחת ג'עברי (להלן: משפחת המתלוננים) קיים סכסוך מזה זמן מה על רקע מחלוקת בנוגע לתשלום דמי שכירות בעבור בית עסק הנמצא בפועל בחזקת משפחת המתלוננים.

ביום 2.4.2015, סמוך לשעה 14:00, בפתח בית העסק של המבקש 2 (להלן: החנות התחתונה) נתגלע ויכוח בינו לבין המשיב 3,נידאלג'עברי. בעקבות הוויכוח הגיעו חלק מחברי משפחת המתלוננים, ובהם אביו של נידאל (להלן: נג'אתי), לבית העסק ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח