חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"פ 4596/05 - זאב רוזנשטיין נ' מדינת ישראל, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 4596/05 - זאב רוזנשטיין נ' מדינת ישראל

ע"פ 4596/05

זאב רוזנשטיין

נ ג ד

מדינת ישראל


בבית-המשפט העליון בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים

[30.11.05]


כבוד המישנה מ' חשין לנשיא

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופט א' רובינשטייןבשם המערער - עו"ד דבורה חן, עו"ד אריאל בנדור, עו"ד שלמה ניסים, עו"ד בני נהרי, עו"ד קרן נהרי

בשם המשיבה - עו"ד גל לברטוב, עו"ד יצחק בלום, עו"ד יובל ששון

פסק-דין

 

השופט א' א' לוי:

 

אזרח ישראלי מבוקש בארצות-הברית בעוון קשירת קשר ליבוא סם מסוכן ולהפצתו בתחומה. רשויות התביעה שם מבקשות להעמידו לדין. מדינת ישראל, בה הוא שוהה ואשר בתחומה נקשר הקשר, מתבקשת, על יסודה של אמנת הסגרה בין שתי המדינות, להסגירו. דיני העונשין של ישראל מאפשרים להעמידו למשפט כאן. כלום מן הדין כי יוסגר? זו השאלה הניצבת בפנינו בערעור זה.

 

רקע עובדתי

1. בתאריך ט"ו בטבת תשס"ה (27.12.04) הגישה ארצות-הברית בקשה לישראל להסגיר לידיה את המערער, זאב רוזנשטיין. הבקשה כללה תיאור מפורט של מעשה עבירה המיוחס למערער, אשר - כך לגרסתם של גורמי התביעה בארצות-הברית - קשר בישראל קשר ליבואו של סם מסוכן לארצות-הברית ולהפצתו שם.

בקשת ההסגרה נתמכת בראיות הנראות כפירותיה של חקירה מאומצת. היא מפורטת ומקיפה. התמונה, הלכאורית יש להטעים, המצטיירת ממנה היא עגומה. היא מגלה חשד לקשר פלילי חובק-עולם, שמימושו התאפשר באמצעות הפעלתם מרחוק של שליחים ושליחי-שליחים. הקשר, שהניב כנטען את פירותיו הרעים זמן ממושך, הביא להחדרתן לארצות-הברית של כמיליון וחצי טבליות סם מסוג Methylenedioxymethamphetamine (M.D.M.A, הידוע גם כ"אקסטזי"). המערער חשוד, בנוסף למעורבותו הכללית בקשר, גם בכך שמימן מכיסו את רכישתן של כשליש מטבליות הסם. אין להכביר מלים על חומרתם של החשדות, על היקפם הרחב של המעשים הנטענים ובעיקר על הנזקים החברתיים והבריאותיים הכרוכים בהם. החברה האמריקנית, אשר שימשה יעדה העיקרי של הפעילות, היא שנשאה בחלק-הארי שלהם והייתה נאלצת לשאת בתוצאות קשות עוד יותר לו מומשה התוכנית במלואה.

2. זוהי, בתמצית, הגרסה העולה מבקשת ההסגרה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח