חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"פ 5033/19 - מדינת ישראל נ' יוסף אבו חדיר ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 5033/19 - מדינת ישראל נ' יוסף אבו חדיר ואח'

ע"פ 5033/19

מדינת ישראל

נ ג ד

1. יוסף אבו חדיר

2. עבד אלרחמןאבו חדיר

3. מחמוד אבו חדיר

4. כרים אבו חדיר

5. מוחמד מוסא אבו חדיר

6. מוחמד עלי אבו חדיר

בבית המשפט העליון

[31.07.2019]

כבוד השופט ג' קרא

בשם המבקשת:

עו"ד דפנה שמול

בשם המשיב:

עו"ד רמי עותמאן

כ"ב בתמוז התשע"ט (25.07.19)

 

החלטה

 

1. בעקבות אירוע אלים שהתרחש בליל ה- 9.3.2019 במחנה פליטים שועפט בירושלים, בו היו מעורבים המשיבים מצד אחד ופארס עוודת אללה (להלן: פארס)מצד שני במהלכו התנהלו חילופי ירי בין הצדדים הניצים, נפצעו מהירי ההדדי פארס, המשיב 1 והמשיב 2 ונגרמו להם חבלות חמורות.

2. בעקבות אירוע זה הגישה המדינה (להלן: המדינה/המבקשת)שני כתבי אישום נפרדים בבית משפט המחוזי בירושלים, האחד נגד פארס והאחר נגד המשיבים.בכתב האישום נגד המשיבים ייחסה המדינה להם עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, החזקת נשק, נשיאת נשק וירי מנשק חם. בתמצית, בכתב האישום נגד המשיבים נטען כי המשיבים טמנו לפארס מארב, חסמו את נתיב נסיעתו, המשיב 6 ניגש לחלון רכבו של פארס, ניפץ אותו בעזרת חפץ, פארס יצא מהרכב ובמקום התפתח קרב יריות בין פארס לבין מי מהמשיבים, שכתוצאה ממנו נפצעו המשיבים 1 ו- 2 ופארס. כתב האישום נגד פארס משקף תמונת ראי לכתב האישום שהוגש נגד המשיבים.

3. ביום 19.5.2019 תיקנה המדינה את כתב האישום נגד פארס, בכך שהשמיטה ממנו רק את העבירה של חבלה בכוונה מחמירה. כתב האישום נגד המשיבים נותר כשהיה.

4. הסיבה לתיקון כתב האישום נגד פארסלקולא נבעה מידיעה מודיעינית מספר 109 (להלן:הידיעה המודיענית), לפיה המשיבים היו אלה שארבו לפארס ופתחו לעברו ראשונים באש, ופארס "החזיר" להם בירי. יוער, כי תוכנה של הידיעה המודיענית נמסר במלואו למשיבים, ומה שנחסה בתעודת החסיון היה זהותו של מוסר הידיעה.

5. בעקבות התפתחות זו הגיש בא כוח המשיבים בקשה להסרת חיסיון לפי סעיף 45 לפקודת הראיות [נוסח חדש], התשל"א-1971 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח