חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"פ 7450/01 - אשרף אבו-ליטאף נ' מדינת ישראל, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 7450/01 - אשרף אבו-ליטאף נ' מדינת ישראל עליון

ע"פ 7450/01

אשרף אבו-ליטאף

נ ג ד

מדינת ישראל


בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

[31.07.07]


כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופט ס' ג'ובראן

כבוד השופטת ד' ברלינר


ערעור על הכרעת הדין וגזר הדין של בית המשפט המחוזי בתל-אביב מיום 16.8.2001 בתיק פ' 40032/00 שניתן ע ידי מ' סוקולוב, ש' טימן, א' משאלי כבוד השופטים


בשם המערער - עו"ד דוד ליבאי, עו"ד גיל עשת

בשם המשיבה - עו"ד תמר בורנשטיין, עו"ד עמית אופק

 

פסק-דין

 

השופטת ד' ברלינר:

 

בתאריך 9.10.99 נרצח מרטין זערור ז"ל, צעיר בן 21 תושב רמלה (להלן: המנוח). המנוח נורה מקרוב מספר יריות שגרמו למותו, וגופתו הושלכה לאחר מכן לבאר בפרדס על יד המושב ישרש.

בכתב אישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בת"א טענה המדינה כי המערער הוא הרוצח. לאחר שמיעת הראיות - הורשע המערער בעבירת הרצח. עקב התפתחויות שטיבן יובהר בהמשך, הוחזר התיק לבית המשפט המחוזי למתן הכרעת דין משלימה. גם בהכרעת דין זו הורשע המערער ועל כך הערעור בפנינו.

במוקד הערעור העמידה הסנגוריה את שאלת מעמדו של העד המרכזי בתיק זה לירן אלביליה (להלן: לירן) כאשר הטענה היא כי יש לראותו כעד מדינה. אגב כך, נפרשה הסוגיה המשפטית שעניינה תיחומו של מעמד עד המדינה.

בסוגיה זו ובכל הסוגיות הנלוות - עובדתיות ומשפטיות - יעסוק הדיון שלהלן.

 

רקע

1.    במוצאי שבת 9.10.1999 בשעה 20:00 או סמוך לכך, יצא המנוח מבית הוריו, כשפניו מועדות למפגש עם ארוסתו, שירין גנימה (להלן: שירין). המנוח לא הגיע לפגישה עם שירין, וכל הניסיונות לאתרו באמצעות הטלפון הנייד אשר נשא עימו דרך קבע, עלו בתוהו. בבוקרו של יום המחרת פתחה המשפחה המודאגת בחיפושים נרחבים, בהם השתתפו רבים מבני העיר רמלה, שהכירו היטב את המנוח ואת משפחתו.

 

לירן שהיה בתקופה הרלוונטית חברו הטוב של המנוח, נטל חלק פעיל בחיפושים ונחזה להיות מודאג ומדוכדך. לירן מסר כי המנוח, אשר אמור היה להיפגש עימו קודם לפגישה עם שירין, לא הופיע לפגישה. במקביל לפעולות החיפוש של המשפחה פתחה המשטרה בחקירת המקרה. במסגרת החקירה המשטרתית נחקרו מספר חשודים - וביניהם לירן, שאף נעצר במעצר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח