חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ע"פ 8407/08 - מיכאל מזרחי נ' מדינת ישראל, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 8407/08 - מיכאל מזרחי נ' מדינת ישראל

ע"פ 8407/08

מיכאל מזרחי

נ ג ד

מדינת ישראל


בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

[26.3.09]


כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופטת ע' ארבל

כבוד השופט ס' ג'ובראןבשם המערער - עו"ד שרעבי ראובן-רובי

בשם המשיבה - עו"ד ירין שגב

פסק-דין

 

השופט א' א' לוי:

 

המערער הורשע על פי הודאתו במספר עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 415 סיפא לחוק העונשין, ולהלן תמציתן של האישומים.

החל משנת 2004 ארגנו המערער ואחר - דוד חקק - קבוצות אותן הטיסו להמר בבתי מלון בבולגריה. המערער וחקק נשאו בהוצאות ההטסה והאירוח, והתנו עם לקוחותיהם כי ההימורים לא יפחתו מסכום מסוים וימשכו מספר שעות מוגדר. השניים הוסיפו וסיכמו עם בית המלון כי יקבלו 80% מהסכומים אותם יפסידו הלקוחות, ובמקרה של רווח, הם יפצו את המלון בשיעור דומה (80%). בנוסף, קשרו המערער וחקק עם בית המלון להונות שותפים שהיו להם בארגון הקבוצות. הוסכם כי הם יקבלו מבית המלון אסימוני משחק ללא ידיעת יתר השותפים, תמורת חמישית מערכם האמיתי, ואת אלה יעבירו לידיהם של מהמרים מטעמם לשם הגדלה מדומה של רווחי הקבוצה, דבר שיאפשר להם לדרוש משותפיהם סכומי השתתפות שלא כדין. בדרך זו הונו המערער ושותפו את מירי דהן (האישום הראשון), ממנה דרשו השתתפות בהפסד (שלא היה) בסכום של 20 אלף יורו, ואת רמי שמואל (האישום השני), ממנו דרשו 200 אלף יורו ולבסוף הסתפקו ב-30 אלף דולר. קורבן אחר למרמה היה שלום בנדל (אישום שלישי), בפניו נטען כי קבוצת מהמרים שהיה בין יוזמיה הרוויחה 260 אלף יורו, והוא נדרש לשלם את מחצית הסכום, אולם שילם בפועל כ-790 אלף ש"ח בלבד. אופיר לוי (האישום הרביעי) נדרש לשלם כ-250 אלף יורו, ושילם בפועל כ-350 אלף ש"ח.

בעקבות הרשעתו נדון המערער ל-12 חודשי מאסר, בהם ישא במצטבר למאסר אחר שנגזרו לו (18 חודשים בת.פ. 967/05 של בית המשפט המחוזי בירושלים), 18 חודשים מאסר על תנאי וקנס בסך 50,000 ש"ח.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח