חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עב' (חיפה) 3252/04 - בנק ברכה נ' קרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עב' (חיפה) 3252/04 - בנק ברכה נ' קרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות מחוזי עבודה חיפה

עב' (חיפה) 3252/04

בנק ברכה

נ ג ד

קרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות


בית הדין האזורי לעבודה - חיפה

[21.03.2005]


כב' השופט הראשי - ר. כהן


בשם התובעת – עו"ד גורטלר יעקב

בשם הנתבעת – עו"ד חלד אשר

 

פסק דין

 

1.    התביעה שהגישה הגב' ברכה בנק (התובעת) כנגד קרן הגמלאות המרכזית (קג"מ) עניינה בשאלה האם זכאית היא לקבל מקג"מ פנסיה בהיותה שאיר של פנסיונר שנפטר. השאלה המרכזית שבמחלוקת הינה האם מתקיימים בתובעת התנאים שהוגדרו בתקנון קג"מ להכרה בה כ"אלמנת פנסיונר".

2.    אין מחלוקת בין הצדדים שעל פי ההגדרה שבסעיף 1 בפרק הראשון לתקנון קג"מ, אלמנת פנסיונר היא, בין היתר, מי: ש"הייתה לבת זוגו של הפנסיונר לאחר חודש הזכאות הראשון לקצבת זקנה וגרה עימו במשך לפחות שנתיים רצופות עד ליום בו נפטר ובלבד שביום בו נפטר הגיעה בת הזוג לגיל קצבת זקנה".

בת זוג מוגדרת בתקנות כאחת משתיים אלה: "... (2) מי שהוכרה כידועה בציבור של מבוטח או פנסיונר בהחלטה של ערכאה שיפוטית המוסכמת לכך".

3.    לא נטען בפנינו שהתובעת לא הגיעה לגיל קצבת זקנה במועד פטירתו של המנוח יואל נתן ז"ל (המנוח). התובעת, כאמור בכתב התביעה ובתצהירה, ילידת 1927. והמנוח נפטר ביום 28.3.04 (ראו תעודת פטירה של משרד הפנים, נספח א' לתביעה); לא נטען על ידי התובעת שהיתה אשתו של המנוח, הטענה היא שהיתה ידועה בציבור שלו; לא נטען על ידי הנתבעת שהמנוח לא היה פנסיונר של הנתבעת ושקיבל ביום פטירתו יותר מאשר קצבת זקנה אחת.

4.    כאמור השאלה שבמחלוקת היא האם מתקיימים בתובעת שני התנאים שבתקנות לאמור הייתה היא בת זוגו של המנוח; וגרה עימו לפחות שנתיים רצופות עד ליום פטירתו.

5.    לתצהירה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח