חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עב"ל 43719-09-17 - גלינה טרטיקוב נ' המוסד לביטוח לאומי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עב"ל 43719-09-17 - גלינה טרטיקוב נ' המוסד לביטוח לאומי

עב"ל 43719-09-17

גלינה טרטיקוב

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

בית הדין הארצי לעבודה

[06.09.2018]

בפני: סגן אילן איטח, השופטת לאה גליקסמן, השופט אילן סופר נציגת ציבור (עובדים) גברת יעל רון, נציגת ציבור (מעסיקים) גברת יודפת הראל בוכריס הנשיאה

ב"כ המערערת עו"ד מירב שחם

ב"כ המשיב עו"ד יוסף פולסקי

פסק דין

 

1. לפנינו ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי בתל אביב יפו (השופטת עידית איצקוביץ' ונציגי הציבור מר יוסף לוין ומר יחיאל נרקיס; ב"ל 10520-04-16) אשר דחה את תביעת המערערת לתשלום דמי לידה.

2. טענת המערערת, בתמצית, היא כי יש לראות בה כמי שהפסיקה את עבודתה עקב הלידה, מן הטעם שבמהלך קבלת דמי האבטלה היא הרתה. כן טענה כי יש להקיש לעניינה מהמקרה של קבלת "דמי הסתגלות מיוחדים".

3. בית הדין האזורי דחה את טענת המערערת וקבע כי גם בפירוש תכליתי לא ניתן לראות במערערת בתקופה בה היא קיבלה דמי אבטלה כמי שמצויה "בתקופת עבודה". בית הדין דחה גם את טענתה השניה, וקבע כי ההוראה נוגעת ל"דמי הסתגלות מיוחדים" נוגעת למצב מיוחד ולו בלבד.

4. לאחר בחינת כלל חומר התיק וטענות הצדדים, נחה דעתנו כי דין הערעור להידחות.

מקובלת עלינו קביעת בית הדין האזורי כי בנסיבות העניין לא ניתן לראות במערערת כמי שלרגל הלידה אינה עובדת או עוסקת במשלח ידה כאמור בסעיף 49 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה-1995 (להלן - החוק). למעשה מבקשת המערערת לראות בתקופה בה היא מקבלת פיצוי בגין אי עבודה כתקופת עבודה, והדבר אינו מתיישב עם הוראות החוק בעניין זה, ועם תכליתם של דמי הלידה לשמש פיצוי בגין עבודה שהופסקה עקב הלידה ולא פיצוי בגין האפשרות הכללית להשתכר בתקופת חופשת הלידה.

לא מצאנו ממש בטענת המערערת בכל הנוגע להשוואת המצב של קבלת דמי אבטלה למצב של קבלת "דמי הסתגלות מיוחדים", באשר בכל הנוגע למצב השני ישנה הוראת חוק מפורשת שנחקקה על רקע נסיבות מיוחדות. כמו כן, המונח "דמי הסתגלות מיוחדים" מוגדר בצורה מפורשת בסעיף 1 לחוק.

5. סוף דבר - הערעור נדחה. אין צו להוצאות.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח