חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עב"ל 7073-10-19 - המוסד לביטוח לאומי נ' ברלינר מעליות בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עב"ל 7073-10-19 - המוסד לביטוח לאומי נ' ברלינר מעליות בע"מ

עב"ל 7073-10-19

המוסד לביטוח לאומי

נ ג ד

ברלינר מעליות בע"מ

בית הדין הארצי לעבודה

[06.02.2020]

בפני סגן אילן איטח, השופטת לאה גליקסמן, השופטת חני אופק גנדלר נציג ציבור (עובדים) מר ירון לוינזון, נציגת ציבור (מעסיקים) גב' ברכה סמו הנשיאה

ב"כ המערער - עו"ד כפיר אמון

ב"כ המשיבה - עו"ד אביטל אחוות משולם

פסק דין

 

 

השופטת חני אופק גנדלר

1. לפנינו ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי תל אביב (השופטת יפית מזרחי-לוי ונציגי הציבור מר אמיר אופיר ומר דניאל הרפז; ב"ל 4169-06-18), שבו נקבע כי בית הדין משולל סמכות לדון בהליך שהגיש המוסד לביטוח לאומי (להלן: המוסד) כנגד החלטת ועדת שומה (להלן גם: הוועדה) שהתכנסה מכוח סעיף 372 לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), תשנ"ה-1995 (להלן: החוק), (כנוסחו במועדים הרלבנטיים וטרם תיקון 187 לחוק אשר ביטלו ויצר הסדר חלופי, כפי שיפורט להלן), ולמעשה כי אין בידי המוסד להשיג על החלטה כאמור.

 

רקע

2. ברקע הדברים מצויה החלטת ועדת השומה מיום 3.5.18 בערר שהגישה המשיבה לוועדה, כנגד חיובה בידי המוסד בתשלום הפרשי דמי ביטוח (להלן: ההחלטה), בגדרה התקבל הערר בחלקו. המדובר בהחלטה שניתנה בידי הרכב של יו"ר הוועדה השופטת (בדימוס) ורדה סמאט, וחברי הוועדה מר אוהד דברה - יועץ מס; ועו"ד תומר בכר. ההחלטה פרושה על פני שמונה עמודים, כשבפתחה הוצגו טענות המשיבה (שהוגדרה בהחלטה כעוררת) וטענות המוסד (שהוגדר בהחלטה כמשיב), ולאחר סקירה זו הובא חלק הדיון וההכרעה בערר. המוסד ביקש להשיג על החלטת הוועדה ועל כן הגיש לבית הדין האזורי הליך שכותרתו "הודעת ערעור" על החלטת הוועדה. המשיבה הגישה "הודעת ערעור שכנגד".

3. בהחלטת בית הדין האזורי בדיון מיום 16.4.19, התבקשו הצדדים להגיש השלמת טיעון לעניין סמכותו של בית הדין לדון בהליך שהגיש המוסד כנגד החלטת ועדת השומה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח