חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עמ"ה (תל-אביב-יפו) 1099/03 - הורוביץ גד נ' פקיד שומה כפר-סבא, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עמ"ה (תל-אביב-יפו) 1099/03 - הורוביץ גד נ' פקיד שומה כפר-סבא מחוזי תל-אביב-יפו

עמ"ה (תל-אביב-יפו) 1099/03

הורוביץ גד

נ ג ד

פקיד שומה כפר-סבא


בית משפט מחוזי תל-אביב-יפו

[29.07.2004]


כבוד השופט אלטוביה מגן


בשם המערער - עו"ד גודארד אלי

החלטה

 

החלטה זו ענינה בערעור על החלטת המשיב לפסול את ספרי המערער ולהוציא לו שומות בספרים פסולים לשנות המס 1997, 1998 ו1999. הצדדים בקשו בהסכמה להפריד את הדיון במחלוקת בעניין פסילת הספרים מהדיון בשאלות לגופו של ערעור המס שהגיש המערער בקשר עם השומות לשנות המס האמורות (פרטיכל הדיון מיום 1.10.03).

המערער מנהל עסק של בית ספר לנהיגה, עוסק בעצמו כמורה לנהיגת אוטובוסים ורכבים אחרים ועל פי עיסוקו חייב הוא בניהול פנקסים בהתאם לתוספת ז' "ניהול פנקסי חשבונות על ידי בעלי בתי ספר לנהיגה", להוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות)(מס' 2) התשל"ג -1973 (להלן-"התוספת" ו"הוראות ניהול פנקסים" בהתאמה). בהתאם להוראות התוספת ומחזורו של העיסקי, חייב המערער בניהול מערכת חשבונות ספרים לפי סעיף 2(ב) לתוספת ובכלל זה - ספר רכב, יומן הזמנות וספר תלמידים.

ביום 21.5.02 שלח המשיב הודעה בדבר פסילת פנקסיו של המערער לשנים 1997 עד 2000 (מש/5). שנת 2000 אינה כלולה בערעור זה. הודעה זו פירטה שלשה ליקויים מהותיים אשר בגינם החליט המשיב על פסילת הספרים:

1.    אי ניהול ספר רכב לתקופה 1998\8-12 ו1999\1-11.

2.    בספר הרכב אין רישום קריאת מד הקילומטר בתחילת כל יום.

3.    בספר הרכב לא נרשם שם התלמיד שביצע את השיעור.

בקליפת אגוז המערער טוען כי לא קיבל במועד את הודעת הפסילה ומשום כך נשללו ממנו זכויותיו להשמיע את טענותיו בקשר עם נימוקי הפסילה או למצות את הדין בפניה לועדת הערר לקבילות פנקסים ומשום כך הפסילה בטלה. לגופם של דברים הליקויים האמורים אינן בבחינת "סטייה מהותית" מהוראות ניהול פנקסים ועל כן שגה המשיב שעה שקיבל החלטה לפסול את פנקסיו בשל ליקויים אילו. בידי המערער לטענתו, אמצעי רישום חלופיים שיש בהם ל"שקם" את הפגמים ככל שהיו כאילו ובאשר להעדרם של פנקסים מסוימים המדובר בפנקסים שנגנבו הימנו ועל כן לא יכול היה להמציאם לנציגי המשיב.

שאלת המצאת הודעת הפסילה

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח