חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עמ"נ (באר-שבע) 10380-08-13 - אמלסט נגוסה טוקולו נ' מדינת ישראל - משרד הפנים, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עמ"נ (באר-שבע) 10380-08-13 - אמלסט נגוסה טוקולו נ' מדינת ישראל - משרד הפנים

עמ"נ (באר-שבע) 10380-08-13

אמלסט נגוסה טוקולו (אסיר)

נ ג ד

מדינת ישראל - משרד הפנים

בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע

[11.08.2013]

בפני שלמה פרידלנדר כב' השופט

המערערת וב"כ עו"ד אסף וייצן

ב"כ עו"ד שני כץ, מתמחה מאור מורגנשטרן המשיבה

החלטה

 

לפני ערעור מנהלי על החלטת בית הדין למשמרות מיום 30/07/2013 לבטל את החלטתו הקודמת מיום 24/07/2013 בדבר שחרור המערערת, וזאת נוכח שינוי הנסיבות הגלום בכך שבינתיים, בטרם בוצע שחרורה בפועל, ניתנה החלטת המשיב הדוחה את בקשתה למקלט.

הערעור הוגש ביום 07/08/2013, ונוכח הכתרתו כ"ערעור מנהלי בהול" - והנסיבות שנפרשו במסגרתו - נקבע לדיון דחוף להיום, 11/08/2013, למעשה - תוך יום עבודה אחד.

בנסיבות אלה, מבקש המשיב לדחות את הדיון בשבוע, לצורך הגשת עיקרי טיעון מטעמו, לאחר קבלת התייחסותם של משרד הפנים ושל פרקליטות המדינה לערעור.

המערערת מסכימה לדחייה, אך עומדת על שחרורה לאלתר, באופן שהמשך ההליכים יתבצע בעודה משוחררת, בהתאם למצב הדברים שהיה ראוי שישתכלל, לטענתה, בחלוף תשעה חודשים ממועד הגשת בקשתה למקלט, ומשבאותו מועד טרם ניתנה החלטת המשיב באותה בקשה; הכל לפי סעיף 30א(ג)(2) בחוק למניעת הסתננות (עבירות ושיפוט), התשי"ד - 1954.

עיינתי בכתב הערעור ונספחיו, ובמהלך הדיון היום קיבלתי הבהרות מפורטות מבאי כוח הצדדים שלא לפרוטוקול, מעבר לדברים שנרשמו לעיל.

מסקנתי היא כי "מאזן הנוחות" נוטה לשחרורה לאלתר של המערערת.

על פניה של הוראת החוק האמורה, ובשים לב למובאות בכתב הערעור ובנספחיו, עולה כי תכליתה הברורה של ההוראה הנזכרת היא להמריץ את המשיב ליתן החלטתו בבקשות מקלט בטרם יחלפו תשעה חודשים מהגשתן.

אין מדובר רק בתמריץ ליעילות מנהלית, אלא גם באיזון אינטרסים בין האינטרס הציבורי בהחזקת מסתננים במשמורת לבין משקלה של זכותו של כל אדם שלא להיות מוחזק בתנאים של שלילת חירות בלתי מידתית.

משהמחוקק תחם את מרחב התמרון המנהלי לתשעה חודשים, אני מתקשה לראות טעם טוב לגבות התנהלות שמשמעותה היא כי גם "תשעה חודשים ועוד קצת" זה בסדר.

שיקול חשוב נוסף במאזן הנוחות האמור הוא שעל פני הדברים אין נשקפת מן המערערת מסוכנות כלשהי אשר נכחה שחרורה ממשמורת עלול לגרום נזק.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח