חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עמ"נ (חיפה) 53499-11-13 - ארקדי פומרנץ נ' מנהל הבחירות במעלות תרשיחא - מר רבאח נזיה ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עמ"נ (חיפה) 53499-11-13 - ארקדי פומרנץ נ' מנהל הבחירות במעלות תרשיחא - מר רבאח נזיה ואח'

עמ"נ (חיפה) 53499-11-13

ארקדי פומרנץ

נ ג ד

1. מנהל הבחירות במעלות תרשיחא - מר רבאח נזיה

2. ועדת הבחירות בעיר מעלות תרשיחא

3. מר בוחבוט שלמה

4. מר זגורי שמעון אברהם

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[26.12.2013]

כב' השופט רון שפירא

פסק דין חלקי

 

הרקע לערעור:

לפני ערעור שהוגש בהתאם להוראות סעיף 72 לחוק הרשויות המקומיות (בחירות), התשכ"ה - 1965 (להלן: "חוק הבחירות"), המופנה נגד תוצאות הבחירות לראשות עיריית מעלות - תרשיחא (להלן: "העירייה"), אשר נערכו ביום 22.10.13 והתפרסמו בילקוט הפרסומים ברשומות ביום 17.11.13. המערער מבקש לבטל את תוצאות הבחירות ולהורות על עריכת בחירות חוזרות לראשות העירייה. לחילופין, התבקש ביהמ"ש להורות למשטרת ישראל לחקור תלונותיו של המערער ולהגיש מסקנותיה בהקדם לצורך הכרעה בערעור לגופו.

המערער העלה במסגרת הערעור שורה של טענות נגד תוצאות הבחירות, כאשר טענותיו נחלקו לשתי קבוצות עיקריות: הראשונה נוגעת לטענות בדבר אי סדרים בניהול הקלפיות לרבות זיוף פתקי הצבעה, ליקויים שנפלו בפרוטוקולים ופגיעה בסדרי בחירות. השנייה נוגעת לעבירות בעלות גוון פלילי מובהק בדבר מתן שוחד בחירות.

ביום 8.12.13, לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ולאחר שהוריתי על הגשת הודעה מטעם המערער, בה יבהיר אילו מהנושאים שהועלו בערעור לדעתו צריכים להישמע במסגרת הליך זה ואילו מהנושאים הוא סבור שיש להעביר לחקירת משטרה ולהמתין עד לסיום החקירה, נתתי החלטה במסגרתה קבעתי כך:

בכל הנוגע לטענות המערער בכל הנוגע לפגיעה בסדרי הבחירות וזיוף פתקי הצבעה בחלק מהקלפיות, טענות אשר כללו ליקויים בניהול פרוטוקולים בהתאם לתקנות ולהנחיות וספירת קולות בצורה לקויה, תוך התעלמות מספירת מספר הבוחרים אשר שמם נמחק מספר הבוחרים או תוך התעלמות מההנחיות ביחס לספירת המעטפות שהוצאו מהקלפי ותיעוד מספרם בפרוטוקולים, אי רישום פרטים חיוניים בפרוטוקול ואי חתימת הפרוטוקולים כדין, נקבע כי אין מחלוקת כי טענות אלו מקומן לידון במסגרת הליך זה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח